אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלו הבחירות באוסטריה: סבסטיאן קורץ בן ה-31 מוביל בסקרים צילום: איי אף פי

החלו הבחירות באוסטריה: סבסטיאן קורץ בן ה-31 מוביל בסקרים

אם תזכה 'מפלגת העם' בבכורה, יהפוך שר החוץ קורץ, מתנגד חריף להגירה לא חוקית, למנהיג הצעיר ביותר שעומד בראש מדינה באירופה

15.10.2017, 12:45 | שירות כלכליסט

החלו הבחירות באוסטריה, שיקבעו האם המדינה תפנה ימינה לאחר שנים של ממשלות מרכז. שלוש המפלגות המובילות שמתחרות על הבכורה הן מפלגת הסוציאל דמוקרטים, שקוראת להפחתת אי השוויון החברתי, מפלגת העם ומפלגת החירות - ששתיהן מיקדו את הקמפיין על התנגדות להגירה. המפלגות הללו קוראות לסגירת הגבולות של המדינה ולגירוש מהיר של מבקשי מקלט שהבקשה שלהם נדחתה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסקרים, מפלגת העם בראשותו של סבסטיאן קורץ מובילה. אם אכן יזכו יהפוך קורץ (31), המכהן כיום כשר החוץ, למנהיג הצעיר ביותר שעומד בראש מדינה באירופה. "אל תתייחסו לסקרים", הזהיר קורץ את תומכיו מפני שאננות. הוא הכריז כי יפעל לסגירת הנתיבים המרכזיים של הפליטים לתוך אירופה דרך הבלקן והים התיכון.

"עלינו לעצור את ההגירה הלא חוקית לאוסטריה, כי אחרת נפסיד את הסדר והביטחון", אמר ביום שישי. קורץ מתכוון גם להפחית את הקצבאות לפליטים, ולאפשר זכאות לקבלתם רק לאחר חמש שנות מגורים במדינה. 

סבסטיאן קורץ הבוקר , צילום: איי אף פי סבסטיאן קורץ הבוקר | צילום: איי אף פי סבסטיאן קורץ הבוקר , צילום: איי אף פי

בכל מקרה, המפלגה המנצחת קרוב לוודאי שתצטרך לחבור למפלגה נוספת על מנת שתוכל להקים ממשלה. קורץ יעדיף ככל הנראה את מפלגת החירות הימנית על פני הסוציאל דמוקרטים.

הממשלה הנוכחית הייתה מורכבת מקואליציה בין מפלגת העם של קורץ והסוציאל דמוקרטים בראשותו של הקנצלר כריסטיאן קרן, אך קורץ ביטל את הברית הזו כשנבחר במאי לראש המפלגה, ולפיכך נאלצה המדינה ללכת לבחירות בזק.

הקלפיות ייסגרו בשעה 17 שעון מקומי (18 בישראל) והסקרים הראשונים יתפרסמו כמה דקות לאחר מכן, ותוצאות רשמיות יתקבלו מאוחר יותר בערב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות