אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינגפור השיקה מטיל יהלומים כחלופה לזהב

סינגפור השיקה מטיל יהלומים כחלופה לזהב

שווי המטיל של בורסת המסחר ביהלומים ינוע בשלב ראשון בין 100 אלף דולר ל־200 אלף דולר

15.10.2017, 20:13 | שירות כלכליסט

בורסת היהלומים של סינגפור (SDIX) השיקה בשבוע שעבר את מטיל היהלומים — מוצר השקעות חדש שיאפשר לאבנים היקרות להתחרות במטילי זהב כמפלט בטוח למשקיעים בעתות משבר.

על פי אנליסטים בתעשייה, משקיעים לא התייחסו עד כה ליהלומים כאל חלופה אפשרית לזהב, שכן כל אבן היא שונה, מה שהופך את שוויים של היהלומים לסובייקטיבי ומקשה על המסחר בהם. אלן ונדנבור, יו"ר ומייסד SDIX, אמר בשיחה עם סוכנות רויטרס כי הטכנולוגיה פתרה את הבעיה הזו וכי יהלומים יוכלו להפוך עתה ל"זהב החדש" עבור משקיעים.

(ארכיון) (ארכיון) (ארכיון)

מטילי היהלומים שישמשו במסחר הופקו בבורסת ייצור היהלומים בסינגפור וערכם ניתן לבדיקה מהירה. לעת עתה ינוע שוויים בין 100 אלף דולר ל־200 אלף דולר עם אפשרות להצגת יהלומים בערכים גבוהים ואף נמוכים יותר בעתיד.

היהלומים מאוחסנים במתקנים בגודל של כרטיס אשראי ומכילים שבב המאפשר בדיקה מיידית של ערכם.

סימון מיוחד על מטילי היהלומים שפותח על ידי המכון הבינלאומי לדירוג ולמחקר יהלומים, שהוא חלק מקבוצת דה בירס, מספק בטוחה נוספת לאותנטיות של האבנים היקרות.

דה בירס, יצרנית היהלומים הגדולה בעולם לפי שווי ומובילה בציוד לבדיקה ולדירוג של יהלומים, נהגה מסורתית למכור את האבנים שלה לקבוצה מוגבלת של סוחרים האמונים עליה. עם זאת, המסחר ביהלומים הפך בשנים האחרונות לפתוח יותר. "כל דבר שיכול להכניס שקיפות למחירי היהלומים הוא מבורך", ציין קרל סמיתסון, מנכ"ל יהלומי סטלאר, המפעילה מכרות בסיירה ליאון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות