אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלנבי.קום: מתעשרי ביטקוין הישראלים לא רוצים להיחשף צילום: גלעד אילוז

אלנבי.קום: מתעשרי ביטקוין הישראלים לא רוצים להיחשף

מאות ישראלים השקיעו בחכמה במטבעות הווירטואלים ואולי הפכו למיליונרים, אבל הניסיונות לאתר אותם הסתיימו בכישלון; חלפן הביטקוין הגדול בישראל טוען שזה לא מקרה: "אין מה להתרברב על העושר"

16.10.2017, 08:07 | עומר כביר

העלייה שנרשמה בשנה האחרונה בערכם של ביטקוין ויתר המטבעות הווירטואליים העשירה לא מעט ישראלים שהשקיעו בחוכמה ומימשו את ההשקעות ברגע הנכון.

עידן הביט - כתבות נוספות בפרויקט:

"יש לנו יותר מ־26 אלף לקוחות, ש־10,000 מהם קנו לפני שנה, כשהביטקוין היה מתחת לאלף דולר", אמר ל"כלכליסט" חלפן הביטקוין הגדול בישראל, מנכ"ל ביטס אוף גולד יובל רואש, "ויש עוד כמה מאות, אולי אלפים, שעשו סיבוב נחמד על הביטקוין".

יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד, צילום: גלעד אילוז יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד | צילום: גלעד אילוז יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד, צילום: גלעד אילוז

קראו עוד בכלכליסט

אבל כל הניסיונות לאתר את הישראלים האלה שאולי הפכו למיליונרים ברגע ‑ העלו חרס. רואש חושב שזה לא מקרה. "אנשים רוצים לשמור על הפרטיות", הוא אמר, "אין מה להתרברב על העושר, בין הוא הושג בביטקוין ובין אם במניות של טבע. בסופו של דבר, זה כסף. אני יכול להבין למה מיליונרים בביטקוין לא רוצים להיחשף".

רואש פסל על הסף את האפשרות שהפחד מחשיפה לא נועד אלא להסוות את הכוונה להעלים מס: "לא נתקלנו בשום לקוח כזה. כל הלקוחות שרוצים לפדות, רוצים לדעת איך לעשות את זה נכון מבחינה חשבונאית. הם לא מחפשים להעלים מס, והם רוצים לעבוד עם רואי חשבון כחוק. אנחנו כפופים לרגולציה, עובדים עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומדווחים לרשויות על כל עסקה מעל 5,000 שקל.

"הלקוחות מבינים את הצורך לשלם מסים. האנונימיות לא באה מהמקום הזה. היא נובעת מהרצון לשמור על פרטיות. אם הפכת למיליונר בביטקוין, הדבר האחרון שאתה רוצה זה לשבת בכלא או לשלם קנסות כי לא דיווחת ולא שילמת מס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תגובה ל-10
הכרישים הגדולים, ביחד עם הרבה טרמפיסטים קטנים, משתלטים על ההון העולמי שנוצר ממש עכשיו. מהפכת המטבעות המוצפנים רק בראשיתה ולכרישים אין שום אינטרס שהיא תיפסק. המהפכה כל כך גדולה שדגיגים שהיו קטנים ב-2010, 2011 ו-2012 יהפכו למפלצות ענק שיבלעו עוד כמה שנים ללא קושי את הכרישים של הכלכלה הישנה. הכסף החדש מחולק עכשיו במחיר אפסי ביחס לעתיד. השאלה אם אתה חכם מספיק להושיט את היד ולשלם עליו.
עה  |  28.11.17
10.
כל גיבורמ המקלדת ש"מושקעים" במטבע הם דגיגונים
ותו לא. אף אחד מהם לא קנה ביותר מכמה אלפי דולרים, ולכן אף אחד גם לא התעשר. המתעשרים היחידים הם גופים גדולים, והם עושים זאת בזכות הנזילות הנמוכה של המטבע. הם למעשה אלה שמניעים את השוק למעלה ולמטה בחדות. וביום שהם יחליטו לעבור הלאה, הם ייצאו לגמרי וירסקו את הפירמידה.
הסיבה שהם לא רחצים להיחשף היא שאין כאלה  |  19.10.17
לכל התגובות