אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירי מסיני לישראל: רקטה נפלה במועצה האזורית אשכול צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול

ירי מסיני לישראל: רקטה נפלה במועצה האזורית אשכול

אזעקת צבע אדום נשמעה בכמה יישובים במועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים מסיני. רקטה אחת נפלה בשטח פתוח, אין נפגעים. לפני כן: 6 חיילים מצרים נהרגו במתקפת טרור של דאעש בצפון סיני

15.10.2017, 22:47 | ynet

ירי מסיני לישראל. אזעקת צבע אדום נשמעה בכמה יישובים במועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח סיני לעבר המועצה האזורית אשכול. אחת מהרקטות התפוצצה בשטח פתוח ואותרה בהמשך בתום סריקות של כוחות צה"ל. אין נפגעים. קודם לכן דיווחו תושבים בעוטף עזה על קולות פיצוצים שנשמעו.

 

מוקדם יותר ביצעו אנשי שלוחת ארגון דאעש בחצי האי סיני מתקפה נגד עמדות של הצבא המצרי באזור העיר א-שייח' זוויד. לפי צבא מצרים, שישה חיילים נהרגו בהתקפה שסוכלה - ובמהלכה חוסלו 24 מאנשי הארגון.

 
שרידי אחת הרקטות, צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול שרידי אחת הרקטות | צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול שרידי אחת הרקטות, צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול

 

 

בימים האחרונים, על רקע התבוסות של הארגון בייחוד בסוריה, נראה שאנשיו מנסים לחזק את מעמדם באזורים אחרים, בהם חצי האי סיני. המתקפה הערב

התרחשה אחרי שמצרים הודיעה על פתיחתו של מעבר רפיח למשך ארבעה ימים לשני הכיוונים, לראשונה מאז החתימה על הסכם הפיוס בין פתח לחמאס. עם זאת, לאחר המתקפה החליטה מצרים לבטל את פתיחת המעבר, בהתאם למה שמסרה מנהלת המעברים ברצועה.

הסכם הפיוס ההיסטורי שנחתם בין חמאס ופתח בקהיר, קבע כי השליטה האזרחית בעזה - כולל המעברים - תועבר ב-1 בדצמבר לידי ממשלת האחדות, אחרי 10 שנות שלטון מוחלט של חמאס ברצועת עזה. הנשיא הפלסטיני אבו מאזן הנחה את הממשלה הפלסטינית ואת מנגנוני הביטחון לפעול ליישום ההסכם, קרא לכל הפלגים לפעול להשבת האחדות לעם הפלסטיני ואמר: "ההסכם שנחתם בקהיר ימריץ את התוכניות לסיום הפיצול".

לפני שבוע בוצע ירי לעבר עוטף עזה, לראשונה לאחר חודשיים. נשמעה אזעקה ביישובים בדרום המועצה האזורית אשכול, ולאחר מכן נמסר מדובר צה"ל כי זוהה שיגור לעבר שטח פתוח במועצת אשכול, ובהמשך התברר כי הנפילה לא אירעה בשטח המועצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות