אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: טי-מובייל וספרינט עומדות להכריז על מיזוג צילום: גטי אימג'ס

דיווח: טי-מובייל וספרינט עומדות להכריז על מיזוג

ההכרזה צפויה בסוף החודש. שוויה של ספקית הסלולר האמריקאית טי-מובייל הוא 51 מיליארד דולר ואילו שווי השוק של יריבתה ספרינט הוא כ-34 מיליארד דולר

16.10.2017, 10:58 | שירות כלכליסט

ספקית הסלולר האמריקאית טי-מובייל (T-Mobile) ויריבתה ספרינט (Sprint) צפויות להודיע על הסכם מיזוג ביניהן. כך מדווחים מקורבים לעסקה. שוויה של טי-מובייל הוא 51 מיליארד דולר ואילו שווי השוק של ספרינט הוא כ-34 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עוד דווח, כי טי-מוביל וספרינט התכוננו לדרישות הרגולטורים בכל הנוגע למכירת נכסים, ובכלל זה משיכת השקעותיהם בכמה מזיכיונות התדר לאחר הכרזת העסקה.

הודעה בדבר הסכם המיזוג של השתיים צפויה לפי שעה להתפרסם בסוף אוקטובר או תחילת נובמבר, והיא צפויה להתמקד ביתרונות העסקה לצרכן האמריקאי, כגון התקדמות הפיתוח של שירותי הסלולר מהדור הבא (5G), המצריכה השקעה ניכרת.

 

ספרינט וטי-מובייל. עסקת ענק, צילום: גטי אימג ספרינט וטי-מובייל. עסקת ענק | צילום: גטי אימג'ס ספרינט וטי-מובייל. עסקת ענק, צילום: גטי אימג

 

טי-מובייל מגדילה את הנתח שלה בשוק הסלולר הרווי בארה"ב על חשבון יריבותיה AT&T ווריזון, באמצעות שיפורים ברשת והפחתת מחירים לצרכן. כבר לפני חודש דווח כי טי-מובייל בודקת אפשרות של השתלטות על יריבתה בעסקת מניות. זאת לאחר שסופטבנק היפנית הציעה לוותר על נתח השליטה שלה. מוקדם יותר השנה דווח כי סופטבנק מתכוננת לוותר על השליטה בספרינט כדי לערוך מיזוג עם טי-מובייל, ולהחזיק רק במניית מיעוט בחברה הממוזגת.

 

סופטבנק זנחה לפני שלוש שנים שיחות לרכישת טי-מובייל ומיזוגה לתוך ספרינט, עקב התנגדות מרשויות ההגבלים העסקיים בארה"ב. עסקה כזו יכולה היתה לשים בידיה של סופטבנק את השליטה בחברה הממוזגת ולהפוך את דויטשה טלקום לבעלת מניית מיעוט בחברה.  

סניל של טי-מובייל סניל של טי-מובייל סניל של טי-מובייל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות