אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קולין קפרניק תובע את ה-NFL צילום: אי פי איי

קולין קפרניק תובע את ה-NFL

השחקן שהחל את מחאת כריעת הברך בזמן ההמנון טוען שקבוצות הליגה התאחדו בקנוניה נגדו ולכן מסרבות להחתימו

16.10.2017, 12:39 | שירות כלכליסט

קולין קפרניק, שחקן סן פרנסיסקו פורטיניינרס מה-NFL שהחל את תופעת כריעת הברך בזמן ההמנון כמחאה נגד גזענות, הגיש תביעה נגד הליגה ו-32 הקבוצות.

קראו עוד בכלכליסט

קפרניק - שבעקבות מחאתו דונלד טראמפ כינה שחקנים שמוחים על אלימות שוטרים בזמן השמעת ההמנון "בני זונות" - טוען שישנה קנוניה נגדו בקרב הקבוצות שמסרבות להחתים אותו. , צילום: איי אף פי קפרניק - שבעקבות מחאתו דונלד טראמפ כינה שחקנים שמוחים על אלימות שוטרים בזמן השמעת ההמנון "בני זונות" - טוען שישנה קנוניה נגדו בקרב הקבוצות שמסרבות להחתים אותו. | צילום: איי אף פי קפרניק - שבעקבות מחאתו דונלד טראמפ כינה שחקנים שמוחים על אלימות שוטרים בזמן השמעת ההמנון "בני זונות" - טוען שישנה קנוניה נגדו בקרב הקבוצות שמסרבות להחתים אותו. , צילום: איי אף פי

קפרניק, שבעקבות מחאתו דונלד טראמפ כינה שחקנים שמוחים על אלימות שוטרים בזמן השמעת ההמנון "בני זונות", טוען שישנה קנוניה נגדו בקרב כל קבוצות הליגה ולכן הן מסרבות להחתימו.

בחשבון הטוויטר שלו טראמפ אמר שאסור לקבוצות להחתים את קפרניק על כך שהוא "פוגע בדגל ובהמנון האמריקאי".

קפרניק החליט לצאת מהחוזה בסן פרנסיסקו בקיץ ועדיין לא מצא קבוצה שתחתים אותו.

הקוורטרבק בן ה-29 טוען כי נעשו עבירות על חוקי העבודה שנקבעו בהסכם הקיבוצי בין השחקנים לבעלי הקבוצות (CBA). הוא טוען כי כל בעלי הקבוצות בליגה חברו כנגדו בצורה מתוכננת, מתוך מטרה להשאיר אותו ללא עבודה, זאת בשל המחאה שלו. קפרניק לא פנה דרך ארגון השחקנים ושכר את חברת עורכי הדין "גראגוס", שייצגה בעבר בתיקים בולטים את מייקל ג'קסון.

לפי התביעה, "מטרת הליגה למנוע ממר קפרניק את זכותו לעבוד בשל הובלתו את הדרישה לשוויון זכויות וצדק חברתי והעובדה שהוא מביא למודעות את הבעיות במוסדות שעדיין לא מקיימים שוויון גזעי בארצות הברית".

העתקים של התביעה נשלחו לארגון השחקנים, להנהלת הליגה ולכל 32 הקבוצות. "התביעה הגיעה רק אחרי מרדף בכל נתיב קיים אחר הקבוצות ובעלי הקבוצות", כתב מרק גראגוס, עורך דינו המפורסם של של השחקן, בחשבון הטוויטר שלו. "בעלי הקבוצות עשו הצגה גדולה לפני כמה שבועות מהזכות למחאה שקטה ועקרונית והם לא יכולים להעניש ספורטאים ולמנוע מהם את הזכות לעבוד בגלל כל מיני פרובוקציות פוליטיות בצמרת השלטון של המדינה שלנו. מהלך כזה מאיים על כל הפטריוטים האמריקאים ומחזיר אותנו לזמנים אפלים לאומה הזו. מר קפרניק מבקש, בתביעה שלו, להגן על כל הספורטאים ממצב כזה".

ביוני האחרון רוג'ר גודל, קומישינר הליגה, טען שקפרניק לא נמצא בשום רשימה שחורה. "אני מאמין שכל קבוצה שחושבת שקולין קפרניק, או כל שחקן אחר, יכול לשפר אותה - תחתים אותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למען האמת, היה רצוי לציין שהוא אף פעם לא היה שחקן מבוקש
אולי לא השתלם לכתוב את האמת, אבל הבחור היה בסך הכל קוורטרבק מחליף. זה רק אומר, שאולי הוא לא קיבל ג'וב בלי קשר לכריעה שלו בזמן ההימנון. עניין נוסף, שכדאי לציין, הוא שבעלי הקבוצות (שרוצים לעשות כסף), לא רוצים את המהומה הזו על המגרש (פשוט עניין של היגיון כלכלי). מהומות פוליטיות, יפגעו לכולם בהכנסות. הוא כמובן יכול לעשות מה שהוא רוצה בזמנו הפנוי, אבל בזמן שהוא בקבוצה, הוא צריך להתנהג לפי הדרישות שלהם (כמו שהוא אולי הולך על הגב עם פרסומת לחברה שהוא לא סובל).
מ1.  |  16.10.17