אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוזון הפסיד בביהמ"ש לגינדי: ערבויות של 7.5 מיליון ש' יחולטו לדורי בניה צילום: אוראל כהן

לוזון הפסיד בביהמ"ש לגינדי: ערבויות של 7.5 מיליון ש' יחולטו לדורי בניה

מדובר בערבויות שהעמידה החברה הבת של קבוצת לוזון עבור פרויקטים שבנתה לגינדי החזקות בראשון לציון ורחובות; עמוס לוזון: "מתכוון להגיש ערעור על ההחלטה לבית המשפט העליון"

16.10.2017, 17:01 | אורן פרוינד

הקרב בין עמוס לוזון למשפחת גינדי הסתיים היום (ב') בהכרעה לטובתה של גינדי. בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את הבקשה שהגישה חברת דורי בניה מקבוצת לוזון שבבעלות עמוס לוזון למתן צו מניעה זמני לחילוט הערבויות שביקשה גינדי לחלט.

קראו עוד בכלכליסט

לפיכך, גינדי תוכל לחלט ערבויות של 7.5 מיליון שקל של דורי בניה לאחר שכבר חילטה ערבויות של 7.5 מיליון שקל לפני תשעה חודשים – בסך הכל ערבויות של 15 מיליון שקל. לוזון לא מתכוון לוותר והודיע למשקיעים שלו בתל אביב שהוא מתכוון להגיש ערעור על ההחלטה לבית המשפט העליון.

מדובר בערבויות שהעמידה דורי עבור פרויקטים של דירות למגורים שבנתה עבור גינדי החזקות בראשון לציון ורחובות - עוד לפני כניסתו של עמוס לוזון לחברה. גינדי החזקות ביקשה לחלט את הערבויות עוד לפני שנה. הבקשה של גינדי החזקות הגיעה יום לאחר שנתבעה על ידי לוזון בנוגע לחוב לכאורה של 7.2 מיליון שקל עבור פרויקטים שביצעה דורי בניה עבור גינדי והכסף לא שולם במלואו לטענתה.

עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון | צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ

כשלוזון רכש את דורי קבוצה (שלימים הפכה ללוזון קבוצה) הוא עשה הסכם פירוד מהחברות היזמיות והחל להעביר את ביצוע הפרויקטים של החברה לידי דניה סיבוס מקבוצת אפריקה ישראל. באותו זמן, כחלק מתכנית הבראה של החברה שהייתה מצויה אז בהפסדים מתמשכים, הוא החל לדרוש חובות מחברות הייזום.

לאחר הדרישה, גינדי החלו להפעיל מנוף לחץ על לוזון ובית המשפט אישר להם לחלט ערבות ביצוע של 7.5 מיליון שקל. במקביל, ביהמ"ש העניק ללוזון הקפאה זמנית לתשעה חודשים עבור 7.5 מיליון שקל הנותרים. ההקפאה הסתיימה ולוזון ביקש להאריך את המניעה לחילוט אולם בית המשפט סירב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות