אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכנס לחיתום: עוזי דנינו ירכוש 5% מרוסאריו קפיטל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

נכנס לחיתום: עוזי דנינו ירכוש 5% מרוסאריו קפיטל

לאחר שעזב את תפקיד מנכ"ל אקסלנס לאחר שינויים שלא על דעתו, דנינו מצא בית חדש – בשותפות עם מעסיקו הקודם מזרחי טפחות; בנוסף, דנינו קיבל אופציה של 5% נוספים שהוא צפוי לממש ולהגיע לאחזקה של 10%

17.10.2017, 08:14 | גולן חזני

ארבעה חודשים אחרי שעזב את ניהול אקסלנס מצטרף עוזי דנינו כדירקטור פעיל לבית ההשקעות רוסאריו קפיטל. ל"כלכליסט" נודע כי דנינו רכש כ־5% ממניות רוסאריו בהקצאת מניות מהחברה ויהיה שותף בה. דנינו קיבל אופציה לרכישת 5% נוספים שהוא צפוי לממש ולהגיע לאחזקה של 10%.

ביתר המניות מחזיקים בנק מזרחי טפחות (20%), ראובן אבלגון, מנכ"ל החיתום ליאור פייס ומנהלים נוספים. עוד נודע כי דנינו יהיה אחראי על פיתוח תחומים חדשים וקיימים ברוסאריו ועל גיוס לקוחות וחברות זרות לפעילות בישראל. העסקה תיכנס לתוקף בינואר 2018.

לפני שהיה מנכ"ל אקסלנס מילא דנינו תפקידים בכירים במזרחי טפחות, בהם מנהל החטיבה לנכסי לקוחות ויו"ר דירקטוריון החברה לנאמנות. רוסאריו עוסקת בארבעה תחומים: העיקרי, חיתום, אחריו בנקאות השקעות בארה"ב, מיזוגים ורכישות ומוצרים פיננסיים. ברבעון השלישי הוביל רוסאריו גיוסים של יותר מ־4.7 מיליארד שקל בעשר הנפקות, אחריו לידר עם גיוסים של 3.4 מיליארד שקל בחמש הנפקות.

עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס לשעבר, צילום: נמרוד גליקמן עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס לשעבר | צילום: נמרוד גליקמן עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס לשעבר, צילום: נמרוד גליקמן

במהלך כהונתו של דנינו באקסלנס הוקם מערך שיווק אחיד להפצת מוצרי הבית והורחבו מאוד הפעילויות הקיימות, כמו תעודות הסל והברוקראז'. דנינו עשוי לפתח פעילות דומה גם ברוסאריו.

דנינו עזב את אקסלנס על רקע שינויים שלא על דעתו. בתחילת 2017 מוזגה פעילות הגמל של אקסלנס לתוך הפניקס ואקסלנס נותר עם פעילות קצרת טווח בלבד של תעודות סל, המנוהלת ביד רמה על ידי אבנר חדד, וקרנות נאמנות ותיקים. ככל הידוע, דנינו לא נהנה מהערכה רבה מצד איל לפידות, מנכ"ל הפניקס שמחזיקה ב־100% מאקסלנס. דנינו התנגד למיזוג אך לא הביע כוונה לעזוב בעקבותיו; מעט לאחריו הציע עצמו לתפקיד מנכ"ל הבורסה.

דנינו אמר בתגובה: "אני מכיר את רוסאריו עוד מהקמתו. הפיכתי לשותף בעל מניות בו היא הבעת אמון בהתפתחותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות