אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי סלקשיין הודה והורשע בהרצת מניות איתמר מדיקל צילום: שאטרסטוק

בעלי סלקשיין הודה והורשע בהרצת מניות איתמר מדיקל

אייל חדד הודה בתרמית ני"ע של 50 מיליון שקל במניית חברת המכשור הרפואי. חדד לא דיווח כי הפך לבעל עניין בה והורשע גם בעבירות דיווח

17.10.2017, 07:37 | תומר גנון

אייל חדד, בעלי רשת החנויות סלקשיין מחסני אופנה, הודה והורשע בתרמית ני"ע של 50 מיליון שקל במניית איתמר מדיקל. על פי כתב האישום, שבו הודה חדד בערב חג סוכות, הוא ביצע במסחר בבורסה 2,883 עסקאות עצמאיות במניית חברת המכשור הרפואי, באמצעות 11 חשבונות שונים שלו ושל חברות בשליטתו, על פני יותר מארבע שנים.

קראו עוד בכלכליסט

בכך השפיע חדד בתרמית על שער המניה. מלבד הרצת המניה הודה חדד כי נמנע מלדווח על הפיכתו לבעל עניין בחברה, ולפיכך הורשע גם בעבירות דיווח לפי חוק ני"ע. כתב האישום בפרשה הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפני כשנה וחצי על ידי עו"ד אבי ארוניס ממחלקת ני"ע בפרקליטות. חדד וחברת סלקשיין כפרו תחילה באישומים נגדם אולם לאחרונה, לאחר מגעים עם התביעה, החליט חדד לחזור בו ולהודות בעובדות גם ללא עונש מוסכם. השופט כבוב הסכים בשלב זה לא להרשיע גם את חברת סלקשיין, ולקיים דיון נפרד בעניין הרשעתה הנובעת לכאורה ממעשיו של חדד.

"אין הסדר טיעון, זו הודאה חד־צדדית", אמרה הסנגורית של חדד, עו"ד איריס ניב־סבאג, לשופט חאלד כבוב במהלך הדיון שנערך ערב החג. "בשלב הטיעונים לעונש נטען להיעדר כוונה להשפיע על השער מצד חדד. התובע מסכים שלא מתקיימת כוונה להשפיע על השער בתיק", הוסיפה. העונש המקסימלי על הרצת מניות הוא חמש שנות מאסר.

"הנאשם השקיע את כל הונו ואת כל ההון הנזיל של חברת סלקשיין במניית איתמר מדיקל", נכתב בכתב האישום שבו הודה חדד. "מאוקטובר 2009 ועד ינואר 2014 פעל הנאשם בחשבונותיו וביצע 2,883 עסקאות עצמאיות (מכר וקנה מעצמו — ת"ג) שהשפיעו על שער מניית איתמר. הפעילות בוצעה באמצעות המסחר בבורסה, והיקפה בתקופה הרלבנטית עמד על 50.4 מיליון שקל. בפעילותו התרמיתית יצר הנאשם מחזור מסחר פיקטיבי במניה של כ־26 מיליון ע"נ".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

בכתב האישום מתוארת שיטת ההרצה: "כ־50% מהעסקאות שביצע הנאשם היו בהפרשים של פחות מחמש דקות. חדד הכניס הוראה לקנייה או למכירה של מניית איתמר מאחד החשבונות שבשליטתו, וכעבור פחות מחמש דקות הכניס הוראה נוגדת מחשבון אחר".

לגבי עבירות הדיווח צוין כי "בתקופה הרלבנטית עלה שיעור אחזקותיו של חדד באיתמר ליותר מ־5%. הנאשם, שהיה מודע לחובת הדיווח של בעלי עניין, נמנע מלדווח לחברת איתמר על הפיכתו והפיכת חברת סלקשיין לבעלי עניין בה, והכל כדי להטעות משקיע סביר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות