אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר מראה לכחלון מי הבוס בביטוח הסיעודי צילום: עמית שעל, יונתן זינדל/פלאש90

סלינגר מראה לכחלון מי הבוס בביטוח הסיעודי

אחרי ששר האוצר אמר שהביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים עשויים להתארך בשנה בניגוד לקביעת הממונה על שוק ההון, שלחה סלינגר מכתב למעסיקים שהוא בבחינת התרסה נגד כחלון ומראה מי הפוסק היחידי בעניין

17.10.2017, 09:24 | רחלי בינדמן

הממונה על שוק ההון דורית סלינגר כנראה לא כל כך אהבה את ההתבטאות של שר האוצר משה כחלון בוידאו צ'אט בפייסבוק בשבוע שעבר, לפיה אם לא יהיה מנוס הוא עשוי להאריך בשנה נוספת את הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים במקומות העבודה. זאת בזמן שהסמכות הבלעדית לקבוע בנושא היא בכלל של הממונה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השבוע סלינגר שלחה מכתב למעסיקים במשק רק כדי להזכיר להם שעוד חודשיים ההסכמים לביטוח קבוצתי סיעודי בטלים, ושכדאי להם למהר ולהודיע על כך לעובדים ולבחון חלופות דרך ביטוח פרטי או ביטוח סיעודי קבוצתי ארוך טווח במתכונת החדשה שהיא רקמה, אחרת הם חשופים לתביעות מול עובדים שיישארו בבת אחת ללא ביטוח.

דורית סלינגר ומשה כחלון, צילום: עמית שעל, יונתן זינדל/פלאש90 דורית סלינגר ומשה כחלון | צילום: עמית שעל, יונתן זינדל/פלאש90 דורית סלינגר ומשה כחלון, צילום: עמית שעל, יונתן זינדל/פלאש90

סלינגר מתנגדת לביטוח הקיים שכן הוא מבוסס על מודל המתחדש כל חמש שנים שבסופן חברת הביטוח יכולות להתנער מהביטוח ולא לחדשו.

כחלון, מנגד, לא ממש רוצה להתעסק עם הפצצה המתקתקת הזו. בעיקר בגלל שיו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לקח את המלחמה על הביטוחים הללו כפרויקט ומאיים להשבית את המשק אם לא יוארכו ולא יימצא פתרון חלופי לעובדים.

הפתרון החלופי של סלינגר יעלה פי עשרה מהתשלום הנוכחי, מה שלא מקובל על ניסנקורן - שחושש שהוועדים שלו יאבדו הטבה שבה הם יכולים לנפנף לעובדים שלהם.

בסביבת כחלון אמנם מבינים שהסמכות האחרונה פה היא של סלינגר, מכוח חוק שכחלון עצמו קידם והביא לעצמאות רשות שוק ההון, אך בסופו של יום הרגולטור הוא שלוח הממשלה לביצוע הנושאים שרוצה לקדם ולפיכך בעיניו סלינגר תאלץ להתיישר אם לא יימצא בחודשיים הקרובים פתרון שיניח את דעת כל הצדדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות