אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי נגד כהונת בעלי השליטה בצרפתי כיו"ר ומנכ"ל צילום: שאטרסטוק

אנטרופי נגד כהונת בעלי השליטה בצרפתי כיו"ר ומנכ"ל

היום תובא לאישור האסיפה של חברת צרפתי חידוש כהונת המנכ"לים רפי ומשה צרפתי - שאביהם צבי מכהן כיו"ר החברה. אלטשולר, בעלי מניות המיעוט הגדולים, לא צפויים להתנגד לכפל הכהונה בעקבות המלצת היועץ החיצוני ארז ברק, אך המלחמה הגדולה תהיה סביב סוגיית השכר שתובא לאישור בעלי המניות החודש

17.10.2017, 10:52 | רחלי בינדמן

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה לגופים המוסדיים להתנגד היום (ג') באסיפה הכללית של בעלי המניות של חברת צרפתי למינויים מחדש של רפי צרפתי ומשה צרפתי (מבעלי השליטה בבחרה) כמנכ"לים משותפים בחברה. זאת במקביל לכהונתו של צבי צרפתי, אביהם ואף הוא מבעלי השליטה בחברה כיו"ר דירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

באחרונה עלתה סוגיית כהונתם של בעלי השליטה בצרפתי בתפקידים בכירים בחברה לכותרות לאחר שקבוצת משקיעים, שכוללת את אתו שוקי הון שמנוהלת על ידי עו"ד ארז רוזנבוך, דרשה לעצור את חגיגת השכר בחברה (עלויות שכר של 95 מיליון שקל לבעלי השליטה בעשור האחרון). יש לציין כי שמו של עו"ד רוזנבוך עמד אף הוא במוקד ביקורת לפני כשנה לאחר שקרן ההשקעות מגוריט שהוא היזם שלה ביצעה הנפקה בבורסה הישראלית ומנהליה נהנו מדמי ניהול גבוהים במיוחד – בעיקר רוזנבוך כיזם הקרן.

באנטרופי מסבירים כי "לאור מבנה השליטה הייחודי הקיים בשוק הישראלי המאופיין בריבוי גרעיני שליטה וההשפעה של מבנה זה על ההיבטים הקשורים באי תלות הדירקטוריון ככלל אנחנו ממליצים להתנגד לכהונה מקבילה של מנכ"ל ויו"ר וממליצים להתנגד למינוי מנכ"ל או מי מהכפופים לו או מי מבני משפחתו לתפקיד יו"ר דירקטוריון במקביל לכהונתו כמנכ"ל. בהתאם לתפיסת הממשל התאגידי ההפרדה בין תפקיד היו"ר והמנכ"ל דרושה על מנת ליצור פיקוח נאות של הדירקטוריון על פעולות המנכ"ל".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

אלא שמי שצפוי להכריע בסוגיית כפל הכהונה יהיה כנראה בית ההשקעות אלטשולר שחם שמחזיק ב-7% מהחברה וצפוי לפי הערכות שלא להתנגד לכהונה הכפולה אך בהמשך כאשר בעוד כמה שבועות יובא השכר של המנהלים לאישור בעלי המניות הם צפויים לנהל מול החברה משא ומתן להפחתת התנאים.

באלטשולר שחם לא משתמשים בשירותי הייעוץ של אנטרופי אלא שכרו יועץ חיצוני בשם ארז ברק שמכריע בסוגיות מסוג זה עבור בית ההשקעות. גילעד אלטשולר עצמו, מנכ"ל משותף בבית ההשקעות ומבעלי השליטה מדיר את עצמו מהעיסוק בנושא, בין היתר מכיוון שחלק מאותם מנהלים ששכרם מובא לאישור ובכללם משפחת צרפתי מנהלים את כספם בין היתר גם בבית ההשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות