אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ בין הסגל הבכיר במכללות לאוצר במבוי סתום, ייתכן שלא יפתחו את שנת הלימודים צילום: ויקיפדיה

המו"מ בין הסגל הבכיר במכללות לאוצר במבוי סתום, ייתכן שלא יפתחו את שנת הלימודים

הסגל הבכיר במכללות מבקש להעלות את שכרם ב-15% באופן הדרגתי במשך 6 שנים, אלא שבאוצר סוברים כי הדרישות של נציגי הסגל אינן סבירות

17.10.2017, 14:20 | ספי קרופסקי

המו"מ בין ארגוני הסגל הבכיר במכללות המתוקצבות לבין משרד האוצר והוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) הגיע למבוי סתום, ויש חשש ששנת הלימודים שם לא תפתח כסדרה. מדובר בשנקר, בצלאל, אחוה, HIT בחולון, ספיר, עזריאלי, אורט בראודה וסמי שמעון.

הסגל הבכיר במכללות מבקש לשפר את תנאיו וניהל באחרונה מגעים על כך מול המדינה, אלא שבאוצר סוברים כי הדרישות של נציגי הסגל אינן סבירות. 

בצלאל, ירושלים בצלאל, ירושלים בצלאל, ירושלים

חברי הסגל הבכיר במכללות המתוקצבות, כלומר אלו שנתמכת על ידי המדינה – משתכרים כ-21 אלף שקל ברוטו בחודש. מירב העיסוק שלהם הוא בהוראה, בשונה מחברי הסגל באוניברסיטאות העוסקים גם במחקר.

במסגרת המגעים שניהלו מול נציגי האוצר והות"ת, הם ביקשו להעלות את שכרם ב-15% באופן הדרגתי במשך 6 שנים. אלא שנציגי המדינה מסרבים נכון לעכשיו לבקשה זו ומציינים כי גם כשנוהלו מגעים מול חברי הסגל באוניברסיטאות, הם קיבלו לבסוף תוספת של 9% במהלך 6 שנים.

המועצה המתאמת של הסגל הבכיר במכללות הציבוריות מסרה: "מזה 10 חודשים משרד האוצר מנהל איתנו מו"מ. 10 חודשים בהם הוא גורר רגליים ודוחה כל פשרה. הופתענו אף לגלות שמצד אחד משרד האוצר מחלק לאוניברסיטה אחת 700 מיליון שקל, ומצד שני מתעלם לחלוטין מ-17 מכללות ציבוריות אשר רובן בפריפריה. לאור התנהלות זו אנו שוקלים את המשך צעדנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות