אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוכחים מהפקקים: משטרת דובאי עולה לאוויר עם אופנוע מעופף צילום: יוטיוב

שוכחים מהפקקים: משטרת דובאי עולה לאוויר עם אופנוע מעופף

הכירו את Hoversurf, כלי טיס זעיר חדש שיתחיל בקרוב לשרת את כוחות המשטרה בנסיכות. ביכולתו לטוס בגובה של מטרים ספורים, אך במהירות של 70 קמ"ש - ולהחליף את מסוקי המשטרה בחלק ממשימותיהם

17.10.2017, 23:10 | ניצן סדן

משטרת דובאי היא כנראה גוף האכיפה עליו חולמים כל השוטרים בעולם: לגף התנועה שלה יש מכוניות אקזוטיות מבית למבורגיני, אסטון מרטין ומקלארן, שוטרי המקוף יקבלו בקרוב חיפוי של רובוטים ורחפנים ועתה מתגלה עוד סיבה לקנאה - אופנוע שיטור מעופף.

קראו עוד בכלכליסט

משטרת דובאי הדגימה לאחרונה את האופנוע, שיוצר בידי חברת Hoversurf הרוסית.

הכלי מצויד במנוע חשמלי גדול, שמניע ארבעה מדחפים בדומה לרחפן ממוצע. הוא מסוגל לטוס בגובה של עד 5 מ' לערך ובמהירות של עד 70 קמ"ש . הודות למנוע החזק, הוא מסוגל לשאת עד 272 ק"ג, מה שמאפשר שינוע מהיר של שוטרים, גם במצבים בהם כלי רכב רגילים אינם אפקטיביים - למשל, פקקי תנועה בערים צפופות או על גבי גשרים. העוצמה הזאת באה עם מחיר: ה-Hoversurf יכול לשהות באוויר רק 25 דקות.

האופנוע מודגם בדובאי, צילום: יוטיוב האופנוע מודגם בדובאי | צילום: יוטיוב האופנוע מודגם בדובאי, צילום: יוטיוב

מה מתכננת משטרת דובאי לעשות עם הצעצוע החדש - פרט ללשמר את תוארה ככוח המשטרה הכי מתקדם בעולם? ככל הנראה שמדובר במשימות שיטור עירוני, בשל מגבלת זמן הפעולה. ה-Hoversurf ניתן להפעלה גם בשליטה מרחוק, באמצעות מערך תקשורת ומצלמות מתקדמות.

הוא יוכל לבצע כמה וכמה מהמשימות המוקצות כיום למסוקים, כגון ניטור תנועה, הפגנות וזירות תאונה, אך בעלות נמוכה בהרבה משעת טיסה של מסוק.

האופנוע המעופף של משטרת דובאי, צילום: יוטיוב האופנוע המעופף של משטרת דובאי | צילום: יוטיוב האופנוע המעופף של משטרת דובאי, צילום: יוטיוב

ישנם כמה וכמה פרויקטים לפיתוח כלי טיס שכזה ודובאי צפויה להיות הראשונה שמכניסה אופנוע מעופף לשירות מבצעי.

חלק מהפרויקטים הם לשוק האזרחי, כגון אופנוע קיטי הוק שמפותח במימון מייסד גוגל לארי פייג', ואילו חלק אחר נועד לשימוש צבאות - כגון האופנוע של חברת קלשניקוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות