אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלאלוף בדיון על נגב קרמיקה: "ניזום חוק שימנע שימוש בחברות שמירה בסגירת מפעלים"

אלאלוף בדיון על נגב קרמיקה: "ניזום חוק שימנע שימוש בחברות שמירה בסגירת מפעלים"

בדיון בוועדת העבודה אמר ח"כ מאיר כהן: "יש לי חשד סביר שהרכישה של המפעל נעשתה שלא בתום לב במטרה מראש לסגור המפעל ולעבור ליבוא"

17.10.2017, 15:31 | שחר אילן

יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) הודיע היום (ג') שהוועדה תיזום הצעת חוק שתאסור על שימשו בחרבות שמירה לצורך סגירת מפעלים ומסירת מכתבי פיטורים. אלאלוף אמר את הדברים בסיכום הדיון על סגירת מפעל נגב קרמיקה בירוחם על ידי ההנהלה והאיסור שהוטל על העובדים להיכנס למפעל.

קראו עוד בכלכליסט

"הוועדה תוציא חוק שיאסר על כל מפעל להפעיל חבורת שמירה, חברות בריונים, במשא ומתן עם העובדים", אמר אלאלוף לנציגי המפעל. "לא תהיה יותר מסירת מכתבים שלא באמצעות עובדי המפעל. לא יהיה יותר חברת שמירה שתבוא לעשות סדר ולהפעיל כוח. לזה יש משטרה וכונס נכסים. למה צריך להביא בריונים? תעשו חשבון נפש על הטעויות".

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) קרא להנהלת המפעל לפתוח אותו לפחות לעבודות תחזוקה. זאת, לאחר שנציגי הוועד טענו שהשבתת המכונות במשך מספר ימים עלולה להביא לכך שיצאו מכלל פעולה ותמנע הפעלה מחדש. יו"ר קבוצת נגב, אודי אמיר, אמר שישקול את הפניה בכובד ראש אבל לא התחייב.

נגב קרמיקה אחרי מכתבי הפיטורים, צילום: הרצל יוסף נגב קרמיקה אחרי מכתבי הפיטורים | צילום: הרצל יוסף נגב קרמיקה אחרי מכתבי הפיטורים, צילום: הרצל יוסף

חברי הכנסת הרבו לדבר על המתינות של חברי הוועד. כהן אמר כי "יש רגעים שצריך להבעיר את המדינה". הוא קרא לראש עיריית ירוחם להיערך למאבק. ח"כ אילן גילאון (מרצ) אמר שכאשר שולחים את ההנהלה והועד למשא ומתן "לוקחים את הילד הכי בריון בכיתה והילד הכי קטן ואומרים להם תסתדרו בינכם".

יו"ר ועד העובדים יעקב צרפתי האשים את ההנהלה שחיסלה את המלאים שהיו במפעל על ידי מכירתם במחיר של 8 שקלים למטר לרשות הפלסטינית. גלבוע טען בתגובה שנמכרו מלאים שהמפעל לא הצליח לפעול במשך שנתיים.

"ההנהלה והעובדים לא יכולים להפוך את תעשיית הפורצלן בישראל לרווחית כאשר המדינה מעודדת יבוא זול", אמר גלבוע. אם מפעל בנגב מייצר פורצלן ב-44 שקל למטר ומייבאים מהעולם ב-24 שקל אני לא ידוע איך יש תקומה למפעל".

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) אמר שהתעשייה הטורקית מבצעים "השתלטות עוינת" על השווקים בישראל באמצעות סובסידיות מממשלת טורקיה ומחירי היצף. הוא דרש מהמדינה פתרון כולל למניעת מחירי היצף. בין היתר הציע לחייב את הקבלנים בתוכנית מחיר למשתכן לקנות קרמיקה מתוצרת הארץ.

כהן: "יש לי חשד סביר שהרכישה של המפעל נעשתה שלא בתום לב במטרה מראש לסגור המפעל ולעבור ליבוא". ח"כ אילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) אמרה כי "בתעשייה האקסיט רחוק אבל הקרן שרכשה את המפעל רוצה אקסיט מהר". ח"כ איציק שמולי (מחנה הציוני) אמר ש"התחושה היא שהרוכשים לא באים בידיים נקיות. יש ניסיון שלהם לסחוט את העובדים ולשבור אותם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות