אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרובוטים המעופפים של אלפבית יתחילו להביא משלוחים באוסטרליה צילום: בלוג אלפבית

הרובוטים המעופפים של אלפבית יתחילו להביא משלוחים באוסטרליה

פרויקט Wing של החברה ינוסה במדינה, בה רגולציה ידידותית בתחום הטיסה האוטונומית. המזל"טים יעבירו משלוחי מזון מהיר מקסיקני ותרופות, במטרה לבחון את יעילות הכלים והשירות

17.10.2017, 17:45 | יואב סטולר

אלפבית השיקה שירות משלוחים אווירי ניסיוני באוסטרליה, במסגרת פרויקט Wing, אשר יספק באמצעות מזל"טים אוכל ותרופות לבתי לקוחות.

קראו עוד בכלכליסט

אחד ממובילי הפרויקט מבית מעבדת ה-X של אפלבית, ג'יימס ראיין ברג'ס, פרסם בבלוג החברה פרטים אודות שיתוף הפעולה בין ענקית הטכנולוגיה לרשתות האוסטרליות - Guzman y Gomez המוכרת מאכלים מקסיקניים ו-Chemist Warehouse המתמחה בפארמה.

באלפבית בחרו לערוך את הניסוי באוסטרליה בשל הרגולוציה המקלה הנהוגה בה בענייני תעופה. זאת, לעומת ארצות הברית בה נציבות התעופה הפדרלית מגבילה את הטסת הרחפנים - ומחייבת שליטה אנושית בכל רחפן, תוך שמירה על קשר עין.

מזל"ט פרויקט Wing, צילום: בלוג אלפבית מזל"ט פרויקט Wing | צילום: בלוג אלפבית מזל"ט פרויקט Wing, צילום: בלוג אלפבית

זו תהיה הפעם הראשונה בה יופעל מערך הרחפנים של Wing באוסטרליה במסגרת משלוחיהן של חברות צד שלישי. אלפבית ביצעה ניסוי דומה בהיקף קטן יותר בשיתוף אוניברסיטת ורג'יניה ורשת המזון המקסיקני צ'יפוטלה, במסגרתו צי הרחפנים של הפעיל שירות משלוחים עבור סטודנטים.

אלפבית מכירה בצמיחה בדרישה למשלוחים מהירים בעקבות התחזקות שירותי השופינג המקוונים ועל כך הטילה על מעבדת X שלה לפתח פלטפורמות מתאימות.

החברה מעוניינת להשיג דריסת רגל משמעותית בקטגוריית המשלוחים המעופפים, מה שגם יקל עליה במיפוי שטחים עירוניים.

ברג'ס, שעומד בראש הפרויקט האווירי, מסביר כי מדובר במזל"ט בטוח מאוד: "החיישנים בכלים שלנו אחראים על זיהוי מכשולים שעלולים להופיע במהלך טיסה או מסירת משלוח, כמו מכונית שחונה במקום בלתי צפוי, או ריהוט חוץ שזז ממקומו", כתב ברג'ס.

"ככל שאנו בוחנים יותר את הכלים, חושפים את החיישנים לאזורי אספקה חדשים, האלגוריתמים של הרחפנים נעשים חכמים. יבוא יום והם יהיו הפתרון הבטוח והיעיל למשלוחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות