אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורבס: טראמפ הפסיד 600 מיליון דולר בשנה, ההון שלו - 3.1 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

פורבס: טראמפ הפסיד 600 מיליון דולר בשנה, ההון שלו - 3.1 מיליארד דולר

עיקר הסיבה: ירידה של 400 מיליון דולר בשווי הנדל"ן שלו המתרכז ברובו בניו יורק. 100 מיליון דולר נוספים נמחקו מההון שלו לאחר שהוציא אותם על הקמפיין שלו לנשיאות ויישוב התביעה שהוגשה נגדו בפרשת אוניברסיטת טראמפ. נשיא ארה"ב ירד למקום ה-248, מהמקום ה-156 בו מוקם בשנה שעברה

17.10.2017, 17:55 | שירות כלכליסט

דונלד טראמפ הדרדר ברשימת 400 האנשים העשירים בארה"ב למקום ה-248, מהמקום ה-156 בו מוקם בשנה שעברה, כך לפי מגזין פורבס. הסיבה לירידה בדירוג היא שהונו הצטמצם בשנה האחרונה ב-600 מיליון דולר.

להאזנה לכתבה, הוקלט על ידי הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה https://www.clfb.org.il/heb/main/

 

לפי ההערכות של המגזין, הונו של נשיא ארה"ב עומד כעת על 3.1 מיליארד דולר, ירידה מ-3.7 מיליארד דולר לפני שנה. בפורבס מייחסים את הירידה הזו קודם כל לפגיעה בשווי פורטפוליו הנדל"ן של טראמפ, המתרכז ברובו בניו יורק. אקלים הנדל"ן הבעייתי במנהטן גרם לכך שהפסיד 400 מיליון דולר מהונו. 100 מיליון דולר נוספים נמחקו מההון שלו לאחר שהוציא אותם על הקמפיין שלו לנשיאות ויישוב התביעה שהוגשה נגדו בפרשת אוניברסיטת טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

כשבוע וחצי לאחר שנבחר לנשיאות בנובמבר אשתקד יישב טראמפ תביעה שהגישו נגדו סטודנטים שלמדו באוניברסיטת טראמפ שהקים, וגרסו כי היא לא סיפקה את ההשכלה שהבטיחה. במסגרת ההסכם, שילם טראמפ 25 מיליון דולר.

לעומת טראמפ, מרבית העשירים בארה"ב רק המשיכו להתעשר בשנה האחרונה. כעת הסף להיכנס לרשימה עומד על 2 מיליארד דולר, כך שהיו 169 מיליארדרים שהוגדרו כ"עניים מדי" מכדי להיכנס לרשימה, ביניהם סמנכ"לית התפעול של פייסבוק שריל סנדברג.

דונלד טראמפ , צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ , צילום: איי אף פי

בראש הרשימה ממשיך לעמוד ביל גייטס, זו השנה ה-24 ברציפות, הודות להון המוערך ב-89 מיליארד דולר. מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס דורג שני עם הון של 81.5 מיליארד דולר, והמשקיע וורן באפט שלישי.

עם זאת, מצבו של טראמפ ברשימה של פורבס טוב יותר לעומת הדירוג המקביל של בלומברג, שם מעריכים כי הונו עומד על 2.86 מיליארד דולר בלבד, שלא מכניס אותו בין 500 האנשים העשירים בעולם.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
ל-6 מה אירוני בזה?
זה שהוא נותן סכומים מטורפים לא אומר שהוא עדיין לא מרוויח כסף. בנוסף, האמירה שלו וגם של וורן באפט זה שבמותם הם יעבירו את רוב כספם לצדקה אף אחד משניהם לא הבטיח להעביר את הכסף לצדקה כל עוד הם בחיים. הדבר השלישי שאתה צריך לזכור זה שרוב כספו הוא במניות בחברת מיקרוסופט ככה שגם אם הוא ירצה למכור את כולם התהליך הולך לקחת שנים כל עוד הוא לא רוצה להוריד את הערך של החברה. לא מדובר בדבר פשוט להפוך סכומים כאלה לנזילים לצדקה. והדבר האחרון והמאוד חשוב שצריכים להתייחס אליו זה שלאומת אנשים מסויימים כאשר הוא מקים קרן לצדקה הוא מגדיר אותה ככזו לא כחברה.
ggg  |  18.10.17
לכל התגובות