אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיתון מארקה התנצל בפני טוטנהאם על דיווח מוטעה בקשר ל"יהדות" של המועדון צילום: איי אף פי

עיתון מארקה התנצל בפני טוטנהאם על דיווח מוטעה בקשר ל"יהדות" של המועדון

בטוטנהאם הוטספור אמרו כי הם "נדהמו" מכתבה שהתפרסמה במארקה, העיתון הנמכר ביותר בספרד, שבה נטען כי הקבוצה "שנואה" בגלל ה"השורשים היהודיים" שלה

17.10.2017, 18:29 | שירות כלכליסט

בטוטנהאם הוטספור אמרו כי הם "נדהמו" מכתבה שהתפרסמה במארקה, העיתון הנמכר ביותר בספרד, שבה נטען כי הקבוצה "שנואה" בגלל ה"השורשים היהודיים" שלה.

היומון ממדריד התנצל לאחר פרסום הכתבה אמש, לקראת הביקור של טוטנהאם בבירה הספרדית למשחק היום (ג') נגד ריאל מדריד במסגרת ליגת האלופות.

הכתבה, שאחד מכותביה הוא הכתב הבכיר אנריקה אורטגה, טענה שהאוהדים של הקבוצות היריבות שונאות את טוטנהאם. "המורשת היהודית של הקבוצה הפכה אותה לשנואה על ידי האוהדים של הקבוצות היריבות...אך ב-135 שנות קיומם תמיד היה להם סגנון ושחקנים נהדרים".

שחקני טוטנהאם (ארכיון), צילום: רויטרס שחקני טוטנהאם (ארכיון) | צילום: רויטרס שחקני טוטנהאם (ארכיון), צילום: רויטרס

מהקבוצה מסרו בתגובה: "אנחנו בהלם שעיתון כמו מרקה, שמציג עצמו כמקור לעיתונאות מקצועית, מצאו ראוי לפרסום כתבה שגויה לגמרי וחסרת טעם".

במארקה מיהרו לפרסם הצהרת התנצלות, שבה נכתב: "הכתבה שפורסמה היום במרקה על ההיסטוריה של טוטנהאם, היריבה הבאה של ריאל מדריד, נועדה לספק מבט כללי על הקבוצה, שלה מסורת עשירה בכדורגל הבריטי, ובכל היבשת זוכה למחמאות על כשרון הכדורגל שלה. התהילה של הקבוצה, הבחירה שלהם לאורך 135 שנות קיומה בשחקנים איכותיים, ההישגים שלה, השאפתנות להתעלות מעל עצמה...כל הרעיונות הללו הוזכרו בתוך הכתבה, שבכל זאת עוררה מחלוקת באנגליה בגלל תרגום שגוי של המילה odiado בהקשר שבה השתמשו בה בטקסט.

השנאה שטוטנהאם סופגת ממוקדת בארגונים קיצוניים וגזעניים שמתחבאים בין האוהדים של קבוצות כמו ווסטהאם וצ'לסי. האוהדים הללו כמובן לא מייצגים את כל החברה האנגלית.

אנחנו מתחרטים על הבלבול שנוצר. הכוונה לא הייתה לפגוע בדימוי של טוטנהאם, מועדון שאנחנו מכבדים ומעריכים – אחד השחקנים של הקבוצה אף כיכב על השער שלנו היום – ולעולם לא נרצה לשמש כמגאפון של המיעוטים הגזעניים האלה, שיש יותר מדי מהם בכדורגל, ושמשתמשים בכל תירוץ כדי להפיץ את מסר השנאה שלהם, שאנחנו מגנים בכל פה".

לטוטנהאם אין אמנם שורשים יהודים, אך היא הפכה יעד של קריאות אנטישמיות ובאופן מסורתי נחשבת כמי שיש לה אוהדים יהודים רבים. חלק מהאוהדים אף מכנים עצמם Yids, כינוי גנאי ליהודים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות