אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ורג' סורוס העביר 18 מיליארד דולר לקרן התרומות שלו צילום: בלומברג

ג'ורג' סורוס העביר 18 מיליארד דולר לקרן התרומות שלו

מדובר ברוב ההון של המיליארדר השנוי במחלוקת. התרומה תהפוך את קרן Open Society שהקים סורוס לארגון הפילנתרופי השני בגודלו בארה"ב אחרי הקרן שהקים ביל גייטס

17.10.2017, 19:28 | שירות כלכליסט

ג'ורג' סורוס העביר את מרבית ההון שצבר, סכום של 18 מיליארד דולר, לקרן התרומות שלו - אופן סוסייטי (Open Society Foundations). כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל, על בסיס דיווחים של גורמים רשמיים בקרן. הסכום הופך את אופן סוסייטי לארגון הפילנתרופי השני בגודלו בארה"ב בשווי נכסים, אחרי זו שהקימו ביל ומלינדה גייטס.

קראו עוד בכלכליסט

סורוס הקים את אופן סוסייטי בשנת 1993 - היא נקראת על שם ספרו של קרל פופר 'החברה הפתוחה ואויביה' (The Open Society And Its Enemies). מאז הקמתה העבירה הקרן, על פי דיווחים, יותר מ-10 מיליארד דולר למטרות שונות, באמצעות שלוחותיה ב-37 מדינות ברחבי העולם.

סורוס. מאז הקמתה העבירה הקרן יותר מ-10 מיליארד דולר למטרות שונות, צילום: בלומברג סורוס. מאז הקמתה העבירה הקרן יותר מ-10 מיליארד דולר למטרות שונות | צילום: בלומברג סורוס. מאז הקמתה העבירה הקרן יותר מ-10 מיליארד דולר למטרות שונות, צילום: בלומברג

התרומה של סורוס מזכה אותו בתפקיד רשמי בוועדה המנהלת של הקרן, הקובעת את אסטרטגיית הפעילות שלה. הקרן הסדירה את פעילות הוועדה באופן שיעניק לה את סמכויות הניהול המלאות גם לאחר מותו של סורוס.

חברת ההשקעות שהוביל המיליארדר האמריקאי, Soros Fund Management, היתה מחלוצות קרנות הגידור בארה"ב. בשנים האחרונות חדלה החברה לפעול כקרן גידור, היא החזירה למשקיעים חיצוניים את כספם והפכה למעין חברה משפחתית המנהלת את השקעותיו של סורוס. המהלך שחרר את סורוס לפעול כמעט ללא מגבלות רגולטוריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות