אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה לטובה ב-IBM: הענן סייע לחברה להכות את תחזיות האנליסטים צילום: Investopedia

הפתעה לטובה ב-IBM: הענן סייע לחברה להכות את תחזיות האנליסטים

IBM סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 19.15 מיליארד דולר - פעילות הענן צמחה ב-20% והכניסה 4.1 מיליארד דולר. החברה ממשיכה לשלם מס נמוך על הרווחים - 11% בלבד

18.10.2017, 08:21 | שירות כלכליסט

חברת IBM מכה את תחזיות האנליסטים בדוחות הרבעון השלישי, ומתוגמלת בהתאם - לאחר פרסום הדוחות אתמול לאחר נעילת המסחר (ג') טיפסה המניה במסחר המאוחר ביותר מ-5.5%.   

קראו עוד בכלכליסט

החברה (בשמה המלא International Business Machines) סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 19.15 מיליארד דולר, לעומת 19.23 מיליארד דולר ברבעון המקביל - רבעון 22 ברצף של ירידה בהכנסות. על אף הנסיגה בשורה העליונה, הסכום התעלה מהותית על תחזיות האנליסטים שעמדו על 18.61 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה התמונה היתה דומה - הרווח של IBM ברבעון השלישי עמד על 2.73 מיליארד דולר או 2.92 דולר למניה, בהשוואה ל-3.2 מיליארד דולר או 2.98 דולר למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 3.30 דולר למניה, גם כאן משמעותית מעל צפי האנליסטים שעמד על 2.84 דולר למניה.

החברה משיכה להנות מתכנון מס אגרסיבי - החברה שילמה 11% בלבד מס על רווחיה ברבעון השלישי. שיעור המס החציוני ששילמה IBM בחמשת הרבעונים האחרונים עמד על 10% מהרווחים - הנמוך ביותר מבין החברות הנמנות בדאו ג'ונס (כמו IBM), למעט ג'נרל אלקטריק. בשיחת הוועידה אתמול אמר סמנכ"ל הכספים מרטין שרוטר (Martin Schroeter) כי שיעור המס שהחברה תשלם ברבעונים הבאים צפוי לעמוד על כ-15%, פלוס מינוס 3 נק' בסיס - כמחצית משיעור מס החברות בארה"ב, העומד על 35%.

פעילות שירותי הענן הכניסה 4.1 מיליארד דולר ברבעון, עלייה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל. סקטור השירותים הטכנולוגיים ופלטפורמות ענן הכניס סכום עולל של 8.5 מיליארד דולר, ירידה של 3%. סקטור השירותים העסקיים הכניס 4.09 מיליארד דולר, ירידה של 2%. 

מבט אל העסקים החדשים יותר יחסית של IBM - בין היתר ענן, מובייל, אבטחה - יוזמות שהיא מובילה בשנים האחרונות על מנת לחפות על הירידה בהכנסות הפעילות המסורתית, רשמו הכנסה כוללת של 8.8 מיליארד דולר, עלייה של 11% בהשוואה לרבעון המקביל. מדובר בשיעור של כ-46% מההכנסות הרבעוניות של IBM.

החברה עדכנה עוד כי במהלך הרבעון העבירה כ-240 מיליון דולר לתמיכה במעבדת מחקר אינטיליגנציה מלאכותית, אותה היא מפעילה בשיתוף אוניברסיטת MIT.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות