אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחה בערעור: ג'ונסון אנד ג'ונסון לא תפצה יורשי אישה שמתה מסרטן בשל שימוש בטלק צילום: רויטרס

ניצחה בערעור: ג'ונסון אנד ג'ונסון לא תפצה יורשי אישה שמתה מסרטן בשל שימוש בטלק

בית המשפט לערעורים ביטל פסק דין שהורה לחברה לשלם 72 מיליון דולר כפיצוי למשפחתה של אישה שמתה מסרטן בשל שימוש במוצרי ג'ונסון אנד ג'ונסון. הסיבה: המקרה לא נידון במדינה הנכונה

18.10.2017, 14:59 | שירות כלכליסט

חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון זכתה אתמול (ג') לביטול פסק הדין המורה לה לשלם פיצויים בסך 72 מיליון דולר למשפחתה של אישה שמתה מסרטן השחלות בשל השימוש במוצרים מבוססי אבקת הטלק של החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט לערעורים של מיזורי קבע כי בעקבות פסיקה של בית המשפט העליון בארה"ב, שמגבילה את המקומות בהם ניתן להגיש תביעות נזיקין, בית המשפט בסנט לואיס לא היה רשאי לדון בתביעה הנוגעת למותה של האישה, ג'קלין פוקס מאלבמה.  

טלק של ג טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: רויטרס טלק של ג

פסק הדין מפברואר 2016 שפסק לטובת משפחתה של פוקס, היה הראשון מתוך ארבעה פסקי דין לטובת תובעים נגד ג'ונסון אנד ג'ונסון. סך הפיצויים שנפסק שהחברה תשלם מסתכם ב-307 מיליון דולר. התובעים שייצגו את משפחת פוקס טענו כי החברה לא הזהירה כראוי את לקוחותיה בנוגע לכך שהשימוש במוצרים מבוססי טלק עלול לגרום לסרטן.

ג'ונסון אנד ג'ונסון, שזכתה בתביעה אחת במיזורי, אמרה כי היא ניצבת מול תביעות משפטיות מצד 4,800 אנשים ברחבי ארה"ב, בעלי טענות דומות בדבר נזק שנגרם להם משימוש במוצרי הטלק של החברה. החברה גם מתמודדת עם מקרים נוספים בקליפורניה, שם פסק שופט פיצויים של 417 מיליון דולר לטובת אישה שתבעה את החברה.

רוב המקרים שנשפטו במיזורי עסקו בתביעות של אנשים שאינם תושבי המדינה, לאחר שבית המשפט העליון קבע ביוני הגבלות בדבר המקומות שבהם יכולים להגיש תובעים את תביעתם בגין נזק אישי. בתביעה נגד חברת "בריסטול מאיירס סקוויב" (Bristol-Myers Squibb) פסק בית המשפט העליון כי בתי משפט לא יוכלו לטפל בתביעות שהוגשו בידי תובעים שאינם תושבי המדינה ושפגיעתם לא ארעה במדינה זו, או שהחברה הנתבעת לא ממוקמת במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות