אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה מקימה קרן השקעות בתחום האנרגיה הסולארית עם קאנדיאן סולאר צילום: שאטרסטוק

מנורה מקימה קרן השקעות בתחום האנרגיה הסולארית עם קאנדיאן סולאר

מנורה תשקיע מכספי הנוסטרו שלה 30 מיליון דולר בקרן והקרן הקנדית הנסחרת בנאסד"ק תשקיע סכום זהה. הכסף ישמש להשקעות בתחום האנרגיה הסולארית בישראל. ערן גריפל, יו"ר מנורה החזקות רקם את העסקה

18.10.2017, 13:21 | רחלי בינדמן

מנורה מבטחים אנרגיה, מקבוצת מנורה מבטחים, חתמה על הסכם שיתוף פעולה להקמת קרן השקעות בתחום האנרגיה הסולארית בישראל עם חברת Canadian Solar מהחברות הגדולות והמובילות בעולם בתחום זה, שהנה חברה ציבורית הנסחרת בנאסד"ק.

קראו עוד בכלכליסט

השקעתה של קבוצת מנורה מבטחים במסגרת ההסכם תתבצע באמצעות כספי הנוסטרו של חברת הביטוח. כל אחד מהצדדים ישקיע 30 מיליון דולר. מי שהוביל את העסקה הוא ערן גריפל, יו"ר מנורה מבטחים החזקות ומבעלי השליטה בה.

ערן גריפל, יו"ר מנורה מבטחים החזקות, צלם: גיא חמוי ערן גריפל, יו"ר מנורה מבטחים החזקות | צלם: גיא חמוי ערן גריפל, יו"ר מנורה מבטחים החזקות, צלם: גיא חמוי

קבוצת מנורה מבטחים הקימה ופיתחה בשנים האחרונות פעילות סולארית באיטליה באמצעות חברת הבת מנורה מבטחים נדל"ן וההשקעה הנוכחית ביחד עם Canadian Solar, הנה המשך להשקעה בתחום האנרגיה הסולארית שנמצא בשלבי פיתוח וצמיחה בישראל. כחלק ממדיניות הממשלה ומשרד התשתיות לקדם את תחום האנרגיה הירוקה בכלל והשדות הסולאריים בפרט.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

ד"ר שון קו, יו"ר ומנכ"ל Candaian Solar, מציין כי "השותפות שלנו עם מנורה מבטחים הנה אבן דרך להמשך התפתחות החברה בהשקעות באנרגיה סולארית. לשותפות שילוב מנצח של הרקורד והניסיון העצום שלנו בפרויקטים של אנרגיה סולארית, לצד החוזק הפיננסי והאמינות של קבוצת מנורה מבטחים וזאת לשם השגת מובילות בתחום זה בישראל".

Canadian Solar נוסדה בשנת 2001 בקנדה והיא אחת מחברות האנרגיה הסולאריות הגדולות והמובילות בעולם. לחברה פרויקטים בהיקפים גדולים בשלבים שונים של פיתוח.

במהלך 16 השנים האחרונות, החברה סיפקה מעל ל 21GW ליותר מ- 100 מדינות ברחבי העולם. החברה הנה ציבורית ונסחרת בנאסד"ק משנת 2006.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות