אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זהבה גלאון מתפטרת מהכנסת צילום: יח"צ

זהבה גלאון מתפטרת מהכנסת

ח"כ זהבה גלאון הודיעה ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, כי היא מתפטרת מהכנסת על מנת להקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו"ר מרצ, לשנות את שיטת הבחירות ולהנהיג פריימריז פתוחים.

18.10.2017, 13:30 | שחר אילן

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על התפטרותה מהכנסת, כדי להתמקד בחודשים הקרובים בקרב על ראשות המפלגה. במקומה של גלאון יחזור לכנסת מקורבה מזכ"ל מרצ מוסי רז. גלאון נמצאת במאבק חריף על ראשות המפלגה ועל שיטת הבחירות שבה יבחר היו"ר עם מחנה תומכיו של ח"ד אילן גילאון.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שבוע יערכו במרצ הבחירות לוועידה שתקבע את שיטת הבחירות, ואם לא יהיו פריימריז חיצוניים – גם תבחר את היו"ר הבא. גלאון תגיש בסוף דצמבר השנה הצעה לוועידה החדשה לשינוי שיטת הבחירות לפריימריז פתוחים לראשות המפלגה ולרשימה לכנסת.

תקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו"ר מרצ. זהבה גלאון, צילום: יח"צ תקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו"ר מרצ. זהבה גלאון | צילום: יח"צ תקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו"ר מרצ. זהבה גלאון, צילום: יח"צ

במכתב שפרסמה גלאון היום היא כותבת ש"היום הודעתי ליו״ר הכנסת שאני מתפטרת מהחברות בכנסת על מנת להקדיש את החודשיים הקרובים באופן בלעדי לתפקידי כיו״ר מרצ ולקידום פריימריז פתוחים". לדבריה, "אני מאמינה שאני חייבת להשקיע את כל כולי במאבק להגדלת הכוח שלנו כמפלגה וכגוש פוליטי, באמצעות פתיחת השורות לקהלים חדשים. מרצ לא יכולה להתקיים כמועדון סגור שמתעלם מכם – המצביעים והתומכים שלה – וחוסם את האפשרות של כוחות נוספים לקחת חלק במאבק שלנו ולהזרים דם חדש בשמאל".

גלאון ציינה ש"אני עוזבת את הכנסת בלב כבד: אני אוהבת את העבודה הזו, ולהיות נבחרת ציבור זו שליחות שאין כמוה וזכות שאני אסירת תודה עליה כל יום. אני גאה בהישגים שהיו לי ב-16 השנים שייצגתי אתכם".

 

לדבריה, "אני אוהבת את הכנסת, אבל את מרצ אני אוהבת יותר ואני יודעת שאם מרצ לא תיפתח - מרצ לא תהיה. לשמאל יש קהל רחב וגדול בהרבה ממספר האנשים שהצביעו למרצ. כדי לממש את הפוטנציאל הזה על מרצ להשתנות. אני משוכנעת שההתפטרות שלי מהכנסת תאפשר לי להתרכז בקידום פריימריז פתוחים והפיכת מרצ לבית גדול ומכיל לכל מי שמאמינים בערכים שלנו". היא קוראת למתפקדי מרצ לבחור בחברי ועידה שתומכים בפריימריז פתוחים כלומר בתומכיה. "אל תצביעו למי שלא ייתן לכם להצביע". ההתפטרות של גלאון מעבירה מסר של "הכל או לא כלום". זאת, משום שאם היא תפסיד בקרב על שיטת הבחירות הפנימיות ועל ראשות המפלגה - תישאר ללא תפקיד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות