אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבטחה מתקדמת - המומחים של מוקד ח.א.ש מסבירים מה הכי חשוב שתדעו צילום: 123rf.com

אבטחה מתקדמת - המומחים של מוקד ח.א.ש מסבירים מה הכי חשוב שתדעו

בחירת מערך אבטחה יעיל לבית או לעסק היא החלטה חשובה ובעלת השלכות אמיתיות על הבטחון האישי שלנו. לכן אספנו בעזרת מומחים כמה סעיפים חשובים שכדאי להכיר כשבוחרים חברת אבטחה

23.10.2017, 11:45 | בשיתוף ח.א.ש
אנשים ששומעים את המילה "אבטחה" מתחלקים לשתי קבוצות: אלה שחושבים על השומר בכניסה לקניון שמבקש שנפתח את התיק, ואלה שחושבים על קווין קוסטנר המסוקס בסרט שומר הראש. מן הסתם, אבטחה היא עולם שלם ועמוק, אבל מה באמת מסתתר בטווח העצום הזה, שנמתח בין השומר החביב בקניון ועד מכונת ההגנה המיומנת המכונה מאבטח אישי? מסתבר שהרבה מאד – ורובן נוגעים בביטחון האישי שלכם. אז מה המומחים האמיתיים בנושאי אבטחה היו רוצים שתדעו בנושאים של שמירה על הבית, על עצמכם וכל הרכוש שלכם?

מערכת אבטחה טובה יכולה להגן עליכם עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע

ישנן הרבה מערכות הגנה לבתים בשוק, רובן מחולקות לפי רמות ובהפרשי מחיר עצומים. מן הסתם שמערכת הגנה לדירה תהיה צנועה יותר בהיקף שלה ממערכת שמתוכננת לבית פרטי, עם נפח אחר והתכווננות לשמירה והרתעה לא רק על הבית עצמו אלא גם על החלקים החיצוניים שלו, כמו הגינה, החניה, הרחוב שבו נמצא השער הראשי, הכניסה האחורית ועוד. מערכת אבטחה כוללת חיישנים רגישים שמזהים התקרבות של גורמים זרים ומתריעה בעוצמה רבה. כיום, בניגוד לשנים עברו, החיישנים מסוגלים להבדיל בין בני אדם וחיות. נגמרו הימים שהאזעקה הייתה מופעלת וכל אנשי הסיירת והמוקד היו מוקפצים לבית, רק בגלל שהכלב החליט לפרגן לעצמו הפסקת פיפי בגינה. מערכת האבטחה כוללת גם מערכת של מצלמות, ובאמצעותה ניתן גם להבחין אם יש פעילות חשודה מול הבית, למשל אם מישהו משקיף על הבית, או אם יש אדם זר שנמצא בסביבת הבית בתכיפות חשודה וללא שום סיבה. שימו לב שבמערכת של גלאי חיצוני, כלומר כשהחיישנים מופעלים גם מחוץ לבית, המחיר עולה משמעותית ממחיר של מערכת אבטחה פנימית בלבד. אם אתם גרים בבית פרטי, אתם בכל מקרה תצטרכו מערכת חיצונית, אחרת הפורץ ייתקל באזעקה רק כאשר הוא כבר יצליח לחדור לחלק משמעותי מהבית, לחצר או לגינה.

תפקידו של המוקד הוא לשמור על הבית שלכם מכל סכנה אפשרית

המוקד המשוכלל של חברת ח.א.ש מאכלס אנשי מקצוע מיומנים ותצפיתניות, שיושבות מול מסכים מרובים ובודקות שהכל בסדר עם לקוחות החברה. התצפיתניות יודעות לרוב ראשונות כאשר נעשה ניסיון פריצה, אפילו ברמת ה"שנייה לפני", ומזעיקות את ניידת הסיור. המוקד כולל מערכות חדשניות של אזעקה לגילוי פריצה, אך גם מערכות גילוי אש ומערכות כיבוי אש, מערכות טלוויזיה במעגל סגור והקלטה דיגיטלית, פתרונות למניעת גניבה ואבדן ומערכות בקרה מתקדמות. חשוב שתדעו שיש לנו מוקד שומר שבת, ושהמערכות שלנו מנטרות ומגלות לא רק גורמים עוינים כמו פורצים, אלא גם עשן, אש ועוד – וגם יודעות לכבות אותם במידה ויש התלקחות בבית. אם יש לכם הורה מבוגר וסיעודי שגר בבית שלו עם מטפלת, ואתם רוצים לדעת איך היא מתנהגת אתו כשאתם לא בבית, המוקד יכול להיות עבורכם פתרון מצוין גם לצורך כך.

 , צילום: 123rf.com צילום: 123rf.com  , צילום: 123rf.com

ניידת סיור כלשהי תמיד נמצאת בסביבה שלכם

ניידות הסיור תמיד במרחק של מספר דקות ממך, הלקוח. הניידות מסיירות בכל שעות היממה בין בתי הלקוחות המחוברים לשירות. בכל שכונה, בכל מקום בארץ. אז אם אתם מרגישים חשש או חוסר ביטחון, תזכרו שיש מי ששומר עליכם, אנחנו ממש פה לידכם – ואם יקרה משהו נגיע במהירות לכל אירוע של פריצה או דליקה. אגב, כדאי שתדעו שניידת הסיור נעזרת במערכת צפייה מרחוק ולעיתים תגיע עוד לפני הקריאה.

כשאתם חשים איום על החיים שלכם, כנראה יש לכם סיבה טובה

כשכואב לך משהו אתה הולך לרופא, ואם זה משהו גדול יותר אתה הולך למומחה, נכון? אתה לא מנסה להתמודד לבדך עם בעיה רפואית כי אתה מבין שעדיף לתת למומחים לטפל בך. אותו עיקרון חל גם על מצב בו אתה מרגיש מאוים, מקבל איומים או חש בסכנה פיזית לך או לאחד מבני משפחתך. מדוע שתנסה להתמודד עם הבעיה לבד, כשיש מומחים שיעזרו לך להתמודד עם הבעיה ולסלק אותה כליל? אם אתה חושש שאולי אתה תחמיר את הבעיה בכך שתדבר עליה, כדאי שתדע שמומחי האבטחה של ח.א.שמחוייבים לדיסקרטיות מוחלטת, והמטרה היחידה שלהם היא להגן עליך ועל בני משפחתך. גם אם אתה מרגיש קצת מגוחך לפנות למאבטח מקצועי, "מי אני, ראש המאפיה, שאני צריך עכשיו שומר ראש?" אתה אומר לעצמך, כדאי שתדע שהתעלמות מהבעיה לא יפתור אותה.

אנשים רבים, הרבה יותר מכפי שאתם מדמיינים, נקלעים למצבים מסכני חיים, ומוצאים את עצמם מאוימים על ידי גורמים עבריינים. אם אתם נקלעתם לסיטואציה כזו, בואו מיד לפגישה עם מומחי האבטחה האישית של ח.א.ש. כשמישהו מאיים עליך, אין לך דרך לדעת אם הוא מתכוון לממש את האיום שלו או לא, אם הוא בנאדם שפוי או חולה נפש שמסוגל לכל דבר. לכן, לפני שאתה נכנס לפאניקה או לחילופין נכנס לשאננות ואדישות – תן לנו לבדוק עבורך במה מדובר, מי האיש, מה רמת האיומים ומה הם הסיכויים שימומשו. במידה ואכן מתקבלת החלטה שאתה במצב מסוכן, אנו נבנה לך מערך הגנה משולב, נדריך אותך איך להתנהל ונשמור עליך עד שתחלוף הסכנה.

כל פירצה במחשב שלכם אפשר לאתר

אם יש לכם איזה שהם שינויים במחשב שאתם לא מבינים מה מקורם, אם השתנו לכם סיסמאות, אם אתם מרגישים שמישהו "שיחק" לכם בקבצים שבמחשב, כדאי שתדעו שלחדור למחשב אחר זה די פשוט, ואנשים עושים את זה כדי לגנוב מסמכים, תכנים ולפעמים גם כדי לגנוב מספרי חשבון, מספרי כרטיסי אשראי ועוד. מספיק שקניתם באתר קניות כלשהו, ומי שחדר לכם למחשב יכול תוך פחות משנייה לשחזר את מספר כרטיס האשראי שלכם, גם אם הוא לא נראה על המסך. גם התכנים שלכם חשופים, סודות מסחריים, תמונות משפחתיות – הכל חשוף לפריצה. במידה ואתם רוצים לשמור על התכנים שלכם, מומחה סייבר מטעמנו "ינעל" לכם את החומר באופן כזה שהגישה אליו תהיה כמעט בלתי אפשרית, מצד גורמים עוינים. גם אם גיליתם שמישהו פרץ אליכם למחשב, אנו יודעים לזהות על פי טביעות אצבע אלקטרוניות את זהות הפורץ, ולהוביל אתכם אליו.

תוכנות ומערכות בפיתוח עצמי

מאחר ומומחי האבטחה של ח.א.ש יודעים היטב כיצד מערכת אמורה להתנהג, חלק מהתוכנות הומצאו בחברה עצמה, על בסיס הניסיון והידע של מומחי האבטחה באגפים השונים ובתחומים השונים. המומחים של ח.א.ש ראו הכל, אפשר להגיד, וחוו כמעט כל דבר כך שקשה מאד להפתיע אותם. זו הסיבה שהם מסוגלים לראות כמה צעדים קדימה ולהעיק בהתאם את הכלים הנכונים ביותר.

גם במגזר העסקי זקוקים לאבטחה

אנשי עסקים נזקקים לעיתים קרובות לסוגים שונים של אבטחה, החל מאבטחה לוגיסטית אבטחת מידע וסייבר– וכמובן אבטחה אישית. לעיתים קורה שחברה גדולה זקוקה לכמה סוגי אבטחה במחלקות השונות, ובמצבים מסוימים, לכמה אנשים במקביל, ובכמה אגפים במקביל. מן הסתם, כל לקוח זקוק לסוג אחר של ליווי, ובחברה ענקית כמו ח.א.ש כל לקוח יכול למצוא מבוקשו, ולעבוד עם מיטב המומחים שיש לתחום להציע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות