אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוטליקס חתמה על הסכם רישיון עם חברה איטלקית - המניה זינקה ב-37% צילום: יח"צ

פרוטליקס חתמה על הסכם רישיון עם חברה איטלקית - המניה זינקה ב-37%

חברת הביומד הישראלית תקבל 50 מיליון דולר עבור רישיון ההפצה של תרופה למחלת הפברי - התקדמות עתידית ועמידה באבני דרך תזכה אותה בסכום נוסף של עד 320 מיליון דולר וכן בתמלוגים

18.10.2017, 18:32 | דרור רייך

הודעה חשובה ומעודדת מחברת הביומד פרוטליקס: החברה העוסקת בפיתוח תרופות מבוססות חלבון מן הצומח חתמה על הסכם אסטרטגי ובלעדי עם חברת קייסי (Chiesi Farmaceutici) - חברה פרטית המתמחה בשיווק והפצה של תרופות באירופה ובשאר העולם.

מניית החברה הישראלית הדואלית הגיבה לידיעה בזינוק של 37% בבורסת ת"א (פרוטליקס), וכעת היא מנתרת ב-18% בניו יורק (פרוטליקס).  

קראו עוד בכלכליסט

פרוטליקס מנוהלת על ידי משה מנור וההסכם עם קייסי נוגע להפצת התרופה לטיפול במחלת הפברי (Fabry). קייסי היא חברה איטלקית עם מחזור מכירות של כמיליארד יורו בשנה.

על פי ההסכם, תמורת רישיון ההפצה של תרופת PRX 102 לפברי בכל העולם, מלבד ארה"ב, תקבל פרוטליקס כ-50 מיליון דולר בשלב הראשון - 25 מיליון דולר עבור חתימת העסקה ועוד 25 מיליון דולר לצורך המשך הפיתוח (D&R). 

מעבר לכך, בהתאם לעמידה באבני דרך רגולטוריות ויעדי מכירות, תוכל לקבל פרוטליקס סכום נוסף של עד 320 מיליון דולר ותמלוגים של בין 15% ל-35% מהמכירות. קייסי מחזור מכירות של כמיליארד יורו בשנה.

פברי היא מחלה גנטית נדירה ופרוטליקס מנסה לשדרג את התרופה הקיימת למחלה באמצעות הארכת משך הפעילות של החלבון. ביוני 2016 הודיעה החברה כי המתחילה בניסוי שלב 3 בתרופה, שיימש בין שנתיים לשלוש שנים. פרוטליקס פרעה לאחרונה אג"ח להמרה בהיקף של 54 מיליון דולר שנושא ריבית של 4.5% לשנת 2018 והנפיקה במקומו אג"ח להמרה בהיקף של כ-40 מיליון דולר בריבית של 7.5% לשנת 2021.

זו לא הפעם ראשונה שקייסי חותמת על שת"פ עם חברה ישראלית - באוגוסט 2012 חתמה קמהדע על הסכם בלעדי עבור הפצתו של מוצר ה-AAT באינהלציה באירופה, יחד עם Chiesi Farmaceutici.

משה מנור מנכ"ל פרוטליקס , צילום: יח"צ משה מנור מנכ"ל פרוטליקס | צילום: יח"צ משה מנור מנכ"ל פרוטליקס , צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות