אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוטרום רוכשת חברת טעמים תאילנדית תמורת 12 מיליון דולר צילום: תומי הרפז

פרוטרום רוכשת חברת טעמים תאילנדית תמורת 12 מיליון דולר

מדובר ברכישה השמינית של חברת תמציות הטעם והריח הישראלית מתחילת 2017. הכנסות החברה התאילנדית הסתכמו בשנה האחרונה ב-15 מיליון דולר

18.10.2017, 15:18 | אלי שמועני

פרוטרום, העוסקת בייצור תמציות וחומרי הגלם לתעשיית המזון, הודיעה היום (ד') על רכישת השליטה בחברה תאילנדית העוסקת בייצור ובשיווק של תמציות טעמים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, פרוטרום תשלם 12 מיליון דולר (393 מיליון באט תאילנדי) בתמורה ל-60% ממניות חברת The Mighty התאילנדית. זו הרכישה השמינית של פרוטרום מתחילת 2017, אשר רכשה חברות בסכום של 110 מיליון דולר. מתחילת 2015 רכשה פרוטרום 27 חברות, רוב הרכישות הן בסכומים של מיליוני עד עשרות מיליוני דולרים. בניגוד לטבע, שביצעה רכישות גדולות שהכבידו על מאזניה, פרוטרום מבצעת רכישות קטנות אותן היא מסוגלת לעכל.

במסגרת העסקה תרכוש פרוטרום בשלב הראשון 49% מ-Mighty, ובכפוף למספר תנאים מתלים ולאישורים רגולטוריים בתאילנד תגדיל את אחזקתה ל- 60%. העסקה כוללת מנגנון תמורה עתידית הכפופה לביצועיה העתידיים של Mighty ואופציה לרכישת יתרת האחזקה ב-Mighty בשני שלבים, בתקופות המתחילות בעוד שלוש וחמש שנים ממועד השלמת העסקה.

מחזור המכירות של Mighty בשנה האחרונה הסתכם בכ-500 מיליון באט (כ-15 מיליון דולר), לאחר שרשמו צמיחה שנתית ממוצעת של 12% ב-4 השנים האחרונות. החברה תאילנדית עוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של טעמים, כולל פתרונות טעמי Savory (תחום הטעמים הלא מתוקים). סל המוצרים של החברה כולל טעמים, תערובות תבלינים ומרינדות וכן חומרי גלם פונקציונאליים ייחודיים לתעשיית המזון והמשקאות עם דגש על תחומי מזון הנוחות (Convenience Food), החטיפים, הנודלס, הדגים, הבשר, המאפים, המשקאות והחלב ולה סל מוצרים ופתרונות ייחודיים המותאמים לטעמים האסייתיים. פעילותה כוללת ייצור חומרי גלם למזון לתינוקות וההזנה הייעודית למבוגרים. היא מעסיקה כ- 180 עובדים בשני אתרי ייצור.

אורי יהודאי מנכ"ל ונשיא פרוטרום, צילום: אוראל כהן אורי יהודאי מנכ"ל ונשיא פרוטרום | צילום: אוראל כהן אורי יהודאי מנכ"ל ונשיא פרוטרום, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות