אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאומים סיאמיים: ZTE חשפה את Axon M, מכשיר דו-מסכי מתקפל

תאומים סיאמיים: ZTE חשפה את Axon M, מכשיר דו-מסכי מתקפל

יש לו שני מסכי FHD שאפשר להפעיל במקביל, שבב אודיו ייעודי, רמקולים חזקים ויתרונות עבור חובבי מדיה ואנשי עסקים; ואולם, הסלולרי היצירתי החדש כולל גם כמה חסרונות מבניים. הוא יושק בחודש הקרוב, במחיר שטרם פורסם

18.10.2017, 15:41 | רפאל קאהאן

היצרנית הסינית ZTE חשפה את ה-Axon M, סמארטפון מתקפל בעל שני מסכים. הוא הועלה לחנותה המקוונת וצפוי להיות זמין לרכישה כבר החודש.

קראו עוד בכלכליסט

הטלפון הוא בעל עיצוב לא שגרתי: זוג מסכי 5.2 אינץ' ברזולוציית Full HD אשר נפתחים כמו ספר לתצוגה גדולה, אך ללא חפיפה בין המסכים.

התצורה הזו מאפשרת מגוון אפשרויות הפעלה: ניתן לפתוח אותו לפריסה מלאה ולקבל את התצוגה על שני המסכים ביחד, לקפל אותו לצורת אוהל ולהעמיד אותו אך על משטחים (מה שנוח מאוד, למשל, בעת שיחות וידאו) ולהשתמש בו בתצורת סמארטפון מסורתי כאשר המסך הנוסף מקופל על הגב.

חשיפת האקסון M חשיפת האקסון M חשיפת האקסון M

ואולם, התצורה היצירתית אינה חפה ממגרעות: כשהטלפון במצב סמארטפון סטנדרטי, לא ניתן להשתמש במצלמה העיקרית שלו, בעלת חיישן של 20 מגה-פיקסל; במצב זה, סימני אצבעותיו של המשתמש ימלאו את המסך שמונח כשפניו על כף היד; כמו כן, סורק טביעות האצבע אף הוא אינו נגיש כשהטלפון אינו פרוש.

בנוסף, הפעלת שני מסכים צפויה להשפיע משמעותית על סוללת המכשיר, בעוצמה של 3,180 מיליאמפר-שעה. לצד החסרונות, מציג האקסון M שורת יתרונות עבור חובבי המדיה והוא יתאים במיוחד למי שאוהב לצפות בסרטים, לשחק משחקים ועוד. יש לו שבב סאונד ייעודי וזוג רמקולים סטריאופוניים בעוצמה גבוהה.

טובים השניים? אקסון M טובים השניים? אקסון M טובים השניים? אקסון M

תצורת הטלפון תתאים גם למי שנוהג להפעיל יישומים משרדיים על הסמארטפון - למשל, ביכולתו להציג טבלאות אקסל גדולות בבירור ולהפעיל שתי אפליקציות במקביל. לטלפון מעבד סנאפדרגון 821 בעל ארבע ליבות, זיכרון פעולה של 4 גיגה-בייט ומרחב אחסון של 64 גיגה-בייט. הטלפון יוצע למכירה בארצות הברית ע"י AT&T, במחיר שטרם פורסם.  

מאז הבלקברי פספורט מלפני שלוש שנים, לא הוצג מכשיר בעל תצורה מקורית שכזו; יצרניות רבות מפתחות מכשירים בעלי מסכים גמישים ומתקפלים; לפי הערכות, סמסונג תחשוף מוצר שכזה עד סוף השנה, או בתחילת 2018.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות