אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעיר העתיד של אלפאבית רובוטים ישנעו מטען במחילות צילום: בלומברג

בעיר העתיד של אלפאבית רובוטים ישנעו מטען במחילות

החברה־האם של גוגל תקים את הפיילוט בטורונטו בהשקעה ראשונית של 50 מיליון דולר. יו"ר אלפאבית אריק שמידט: "שיאן של עשר שנות חשיבה"

18.10.2017, 21:11 | שירות כלכליסט

אלפאבית, החברה־האם של גוגל, נערכת להקמת עיר העתיד ותבצע את הפיילוט בטורונטו - על כך מדווח "הפייננשל טיימס".

בפרויקט הראשון מסוגו, חברה־בת של אלפאבית, סיידווק לאבז, תפתח אזור קטן סמוך לקו המים, קיסייד, עם שאיפות להרחיב את המיזם לשטח של כ־3 קמ"ר. שאטלים אוטונומיים, רמזורים חכמים, דיור מודולרי ורובוטים שינועו במחילות תת קרקעיות - כל אלה עשויים להיות חלק מעיר העתיד, על פי הצעת המכרז הזוכה.

עם זאת, בהצעתה ציינה סיידווק כי טורונטו תצטרך לפטור את הפרויקט מרגולציות קיימות בתחומים כמו תעבורה, אנרגיה ותקנות בנייה כדי שתוכל להקים את עיר עתיד בהתאם לחזונה. סיידווק לאבז, שהוקמה ב־2015 על ידי דן דוקטורוף, לשעבר סגן ראש עיריית ניו יורק, תשקיע 50 מיליון דולר בשלבי התכנון והפיתוח הראשוניים.

טורונטו, צילום: בלומברג טורונטו | צילום: בלומברג טורונטו, צילום: בלומברג

יו"ר אלפאבית אריק שמידט וראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הכריזו על המיזם שלשום בטורונטו. "התחלנו לחשוב על כל הדברים שנוכל לעשות אם מישהו פשוט יתן לנו עיר וימנה אותנו לאחראים עליה", אמר שמידט. "אבל זה לא עובד כך ממגוון סיבות", הוסיף בנימה מבודחת. "אין מדובר מבחינתנו בפעילות אקראית", אמר עוד. "מדובר כאן בשיאן של כמעט עשר שנות חשיבה, כיצד הטכנולוגיה שלנו תשפר את חייהם של אנשים".

אתגר מרכזי עבור המיזם יהיה קביעת המדיניות לגבי סוגיות של פרטיות, שכן הטכנולוגיות של העיר החכמה מסתמכות על איסוף כמויות עצומות של מידע.

בחזונה תיארה סיידווק מערכת עצומה של חיישנים שינטרו כל דבר, החל בספסלים בפארקים ופחים גדושים וכלה ברמות זיהום. הצעות התעבורה כוללות הגבלת רכבים פרטיים ושימוש בשאטלים אוטונומיים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות