אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח הגישה תלונה במשטרה נגד המנכ"ל המודח של אתר וובי צילום: כפיר סיון

בלעדי לכלכליסט

כלל ביטוח הגישה תלונה במשטרה נגד המנכ"ל המודח של אתר וובי

חברת הביטוח טוענת לזיוף מסמכי תשלומים שהעבירה לאתר השוואת הביטוחים. שרון גילר הודח מתפקידו לאחר שבעלת השליטה האמריקאית חשדה שניפח במשך שנים את הכנסות וובי בעשרות מיליוני שקלים במטרה להגדיל את השכר והבונוסים שלו

19.10.2017, 06:52 | גולן חזני ורחלי בינדמן

בעלת השליטה באתר השוואת הביטוחים וובי (Wobi), חברת הביטוח וויט מאונטיין האמריקאית, הדיחה את המייסד והמנכ"ל שרון גילר בחשד כי במשך שנים העביר לה נתוני הכנסות מנופחים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים במטרה להגדיל את השכר והבונוסים שלו. כמו כן ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח כלל, ששיווקה באתר של וובי ביטוחי רכב ובריאות, הגישה אתמול תלונה במשטרה נגד גילר בטענה כי זייף מסמכים בנוגע לתשלומים שהיא העבירה לוובי, והציג בהם נתונים מנופחים.

קראו עוד בכלכליסט

הגשת התלונה למשטרה עלולה להיות הרסנית למוניטין של וובי, שדווקא הצליח למתג את עצמו בשנים האחרונות כאיום ממשי על ההגמוניה של סוכני הביטוח וחברות הביטוח המסורתיות. כמו כן היא מעמידה בסכנה את התוכנית של וובי להצטרף בקרוב כחבר בבורסת תל אביב ולהקים ממשק מסחר מקוון לקהל הרחב, משום שגופים כמו חברות ביטוח ובתי השקעות ששיווקו את מוצריהם דרך וובי עלולים לבחון מחדש עבודתם עם החברה. המנכ"ל החדש ערן אורן יצטרך לעמול כעת על יצירת אמון בקרב הגופים הללו. ההדחה בוצעה כבר לפני כעשרה ימים, אך רק אתמול יצא הדיווח על מינוי המחליף. התוכנית המקורית היתה שהמשנה למנכ"ל אורן ייכנס לנעלי המנכ"ל, כשגילר ימונה ליו"ר. גילר שוהה כעת בלונדון, ובוויט מאונטיין מעוניינים לרכוש את אחזקותיו. 

שרון גילר, המנכ"ל המודח של וובי, צילום: כפיר סיון שרון גילר, המנכ"ל המודח של וובי | צילום: כפיר סיון שרון גילר, המנכ"ל המודח של וובי, צילום: כפיר סיון

וויט מאונטיין השלימה את רכישת רוב הבעלות (95%) באתר השוואת הביטוחים במאי 2012. המוכרת היתה קרן ההשקעות קלע של אמיר ברמלי, שמאז הוגש נגדו כתב אישום בחשד למרמה בפעילותו בקרן. העסקה בוצעה אז לפי שווי של 280 מיליון שקל לוובי, ובאותה עת אף קיבלה וובי הערכת שווי שהזמינה ממשרד רואי חשבון חיצוני, שלפיה שווייה עמד על 400 מיליון שקל. מאז צמחה החברה והשיקה מנוע להשוואת ביטוחי בריאות, וכן פעלה להשקת אתר להשוואת עמלות בבנקים, ולפיכך שווייה היה אמור לצמוח, אלא שכעת המודל העסקי של וובי נמצא בסכנת קריסה.

וובי רשומה כסוכנות ביטוח וגובה עמלה מחברות הביטוח ובתי ההשקעות שאת מוצריהן היא משווקת דרך האתר שלה. דרך פניות של לקוחות פוטנציאלים לאתר בבקשה לאתר מידע מהמסלקה הפנסיונית בנוגע לחסכונות שלהם וכן בנוגע למוצרי ביטוח נוספים שהם מחזיקים, אוגרת וובי רשימה של "לידים" על לקוחות פוטנציאלים, ונחשפת להיקף החסכונות והביטוחים שברשותם, ששווה הרבה כסף.

גילר דווקא נחשב למנהל מוערך שהוביל את וובי לגוף שמאיים על סוכני הביטוח ועל חברות הביטוח המסורתיות. רק לפני חצי שנה השיקה וובי, שעד אז שיווקה מוצרי פנסיה וביטוח כללי, גם מנוע השוואה לביטוחי בריאות ובהמשך פעלה להיכנס לתחום השוואת עמלות במערכת הבנקאית.

משרון גילר לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
ל-12
אתה כנראה צעיר ולא מבין מדי.. יש דברים פשוטים שלא קובעים לעתיד, ויש דברים רציניים שקובעים מאוד לעתיד . ההסתכלות של חלק מהציבור (בעיקר בגלל ההסתה מהתקשורת) לדבר המאוד חשוב הזה, הינו ברמה של גן ילדים . עושים טעויות על ימין ועל שמאל . מי שמסתכל על זה נכון צריך לראות שהחיסכון הפנסיוני של משפחה (גבר ואישה) בגיל הפרישה יכול להגיע ל3 מיליון שקל ומעלה (ברמת שכר סבירה ולא גבוהה) שזה הרבה יותר מכל משכנתא שרובנו לוקחים, כאשר על משכנתא הופכים ובודקים כל אבן ולוקחים ייעוץ וכ'ו . משכנתא אפשר למחזר, טעויות בפנסיה אי אפשר לתקן בגיל 50-60 . כנ"ל בנוגע כמעט לכל מוצר פנסיוני וכן בנוגע לביטוחי בריאות . עניין של זמן אבל הפיקחים ייקלטו, שאולי חסכו כמה שקלים אבל ישלמו מאוד ביוקר בעתיד . בהצלחה
סוכן ביטוח  |  20.10.17
לכל התגובות