אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס לוזון מתרחב: רכש השליטה בנץ מלונות ומקים חברת ייזום מגורים חדשה צילום: אוראל כהן

עמוס לוזון מתרחב: רכש השליטה בנץ מלונות ומקים חברת ייזום מגורים חדשה

בעסקה פיננסית רוכש לוזון תמורת עשרות מיליוני שקלים - עדיין לא נסגר הסכום הסופי - חברה ציבורית ריקה מפעילות עם קופת מזומנים של 80-70 מיליון שקל - מהלך שיאפשר לו לצאת לעסקאות נדל"ן גדולות

19.10.2017, 13:23 | אורן פרוינד

עסקה חדשה מבית היוצר של עמוס לוזון: קבוצת לוזון דיווחה היום (ה') על חתימת עסקה חדשה לרכישת השליטה (50.6%) בחברת נץ מלונות עם אופציה לרכישה של 7% נוספים. את המניות בחברה רכש לוזון באמצעות לוזון קבוצה מידי צבי איציק, המנכ"ל ומבעלי המניות של קבוצת הנדל"ן נץ, ומידי אשר צבי.  

קראו עוד בכלכליסט

בפועל מדובר בעסקה פיננסית, במסגרת רוכשת קבוצת לוזון תמורת עשרות מיליוני שקלים (עדיין לא נסגר הסכום הסופי) חברה ציבורית בעלת קופת מזומנים של 80-70 מיליון שקל וריקה מפעילות. ההסכם מותנה בביצוע והוצאה לפועל של עסקת מכירת חברת אפריקה מלונות, החברה הבת של נץ מלונות. אפריקה מלונות הוחזקה עד לאחרונה במשותף על ידי אפריקה ישראל ונץ מלונות בחלקים שווים ונמכרה לידי משפחת דיין ביולי האחרון תמורת 413 מיליון שקל. עם השלמתה תידרוש נץ מלונות לפרוע הלוואות בעלים שהעמידה לטובת בעלת השליטה קבוצת נץ.

התמורה שתישאר בקופת החברה תהווה את הבסיס לתמורת העסקה הנוכחית עם לוזון, על פי החלק היחסי שתרכוש לוזון קבוצה: לוזון ישלם עבור נץ מלונות סכום השווה למחצית קופת המזומנים שנותרה בנץ מלונות (בעקבות מכירת אפריקה מלונות כאמור), בתוספת פרמיה של 4.5 מיליון שקל על השלד הבורסאי. כך למעשה, לוזון רוכשת חברה בעלת קופת מזומנים 80-70 מיליון שקל ב"הנחה" של 50%. המהלך יאפשר לחברה הרוכשת לבצע עסקאות גדולות יותר בתחום הייזום למגורים - שאינן אפשריות בשלב זה בלוזון קבוצה.

הרווחיות המשמעותית בפרויקטים של נדל"ן נמצאת בעסקאות הגדולות של מיליארד שקל ומעלה. קופת המזומנים של לוזון קבוצה מכילה נכון לסוף הרבעון השני של 2017 כ- 130 מיליון שקל (בסולו היא מכילה 30 מיליון שקל) והוא כבר אינו יכל לגייס אג"ח, לנוכח רמת המינוף הגבוהה בלוזון קבוצה, של כמעט 80%.  החברה החדשה תהיה נקייה מהתחייבויות ולוזון יוכל לגייס עליה חוב חדש בריבית זולה. גיוס אג"ח בהיקף של 100 מיליון שקל, לצד קופת מזומנים של 80-70 מיליון שקל תאפשר לקבוצה לצאת לעסקאות של מיליארד שקל ויותר.

עמוס לוזון , צילום: אוראל כהן עמוס לוזון | צילום: אוראל כהן עמוס לוזון , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות