אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא המדינה העניק חנינה לצבי בר צילום: עמית שעל

נשיא המדינה העניק חנינה לצבי בר

הנשיא ריבלין החליט להקל את עונשו של ראש העיר רמת גן לשעבר, שהורשע בקבלת שוחד מקבלנים בעירייה

19.10.2017, 15:27 | זוהר שחר לוי
נשיא המדינה העניק חנינה לראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר, המרצה עונש מאסר של שלוש שנים על הרשעתו בקבלת שוחד מקבלנים בעיר. סנגוריו: "זו החלטה הומאנית".

בר שימש בתפקיד ראש עיריית רמת גן במשך 24 שנים עד להגשת כתב האישום בעניינו בינואר 2013. הוא הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב בקבלת שוחד של שני מיליון שקל מקבלנים בעיריית רמת גן, ונידון לעונש מאסר של שלוש שנים אותן החל לרצות בחודש פברואר האחרון באגף 10 בכלא מעשיהו.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי האחרון פנה בר לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, בבקשה לחנינה. הנימוק המרכזי בבקשתו היה גילו המבוגר (82) ומצבו הבריאותי.

"שליחת אדם חולה ותשוש כבן 82 המצוי בישורת האחרונה של חייו למאסר ממושך מאחורי סורג ובריח, אינה תורמת כהוא זה, בלשון המעטה, לאמון הציבור בהליכי המשפט, נהפוך הוא", נכתב בבקשה.

עוד צוין כי השלכתו של "קשיש חולה" לבית הסוהר לריצוי עונש מאחורי סורג ובריח "אינה מקיימת אף אחת ממטרות הענישה בהליך הפלילי, היא דוקרת את העין וצורמת בכל מובן. איננו חפצים בגסיסה איטתית של אסירים זקנים בתוככי בית הסוהר".  

צבי בר, צילום: תומי הרפז צבי בר | צילום: תומי הרפז צבי בר, צילום: תומי הרפז

 

בר החל לרצות את מאסרו לאחר שבדצמבר האחרון דחה בית המשפט העליון את רוב ערעורו על הרשעתו בבית המשפט המחוזי, כך שההרשעות על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון נותרו בעינן. יחד עם זאת, עונשו קוצר מחמש וחצי שנות מאסר לשלוש שנות מאסר וסכום הקנס שהוטל עליו הופחת מ-1.5 מיליון שקל ל-800 אלף שקל.

כעת קיבל נשיא המדינה את בקשת החנינה של בר והוא צפוי להשתחרר בקרוב ממאסרו.

עורכי דינו של צבי בר, נבות תל-צור, ירון ליפשס ואלינור אלכס, הביעו סיפוק רב ובירכו על החלטת נשיא המדינה לקצר את ענשו של בר, בהתאם להמלצת שרת המשפטים.

לדבריהם, מדובר "בהחלטה הומאנית, המביאה לידי ביטוי את חשיבות מוסד החנינה ומהווה מימוש הולם ואף מרגש במוסד זה, וזאת נוכח הנסיבות המיוחדות של צבי בר, בראשן עברו המפואר בשירות המדינה בצה"ל, במשטרה ובעיריית רמת גן, גילו המתקדם ומצבו הרפואי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
האם השופטים בערכאות השונות לא ראו קשיש
ראו וגם ראו, הוציאו אותו בעונש קל מאוד מאוד, וכרגיל כשהעברין אשכנזי סוף עונשו להמתק, וכשהוא אשכנזי סוף עונשו להתמלא עד תום, להיפרעברין שנצל את מעמדו להכניס למשפחתו כסף כבוד הנשיא רבלין המתיק, לחייל צעיר שהרג מחבל ליאור עזריה טוניסאי או מרוקאי ספרדי מסכן, אמר כבוד הנשיא, השופטים התחשבו בו ולכן לא נותן חנינה. נשיא אחד לאשכנזים עם צבע ירוק ונשיא שני לספרדים עם צבע אדום.
מבלבל  |  21.10.17
לכל התגובות