אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוקרים ישראלים פיתחו טכניקה שמאפשרת להנפיש תמונות סלפי

חוקרים ישראלים פיתחו טכניקה שמאפשרת להנפיש תמונות סלפי

השיטה החדשה נותנת מימיקה טבעית לתמונות, בצורה שנותנת אפקט של וידאו באופן אוטומטי. בשלב זה, ניתן להנפיש רק תמונות דו-ממדיות. בפיתוח השתתפו גם חוקרים מפייסבוק

20.10.2017, 16:11 | רפאל קאהאן
חוקרים מאוניברסיטת תל אביב, הדר אוורבוך-אלאור, פרופ' דניאל כהן-אור וכן שני חוקרים מפייסבוק, יוהאנס קופף ומיכאל פ. כהן, פיתחו טכנולוגיה המאפשרת ליצור הנפשה של תמונות סטילס. הטכנולוגיה הזו שימושית בעיקר עובר מי שמעוניין להוסיף לתמונות הבעות פנים ותחושת חיות.

קראו עוד בכלכליסט

הטכנולוגיה מתבססת על שימוש בווידאו מובייל של דמות כלשהי, בו מקליטים את הבעות הפנים שמעוניינים לאחר מכן להטמיע בתמונת היעד. ההבעות ניתנות לאחר מכן להטמעה בתמונת סלפי למשל מה שמעניק לה תחושה של חיים.

השיטה מאפשרת לייצר את השינויים האלה באופן אוטומטי. היא מוסיפה מימיקה לתווי הפנים. כך למשל ניתן להביע כעס, הסכמה, אכזבה או חיבה. שלא במפתיע אלה גם הרגשות המסומלים באימוג'יז של כפתור הלייק בפייסבוק, מה שמרמז על העניין שמביעה בטכנולוגיה הרשת החברתית.

השיטה מאפשרת בשלב הזה להנפיש תמונות דו-ממד בלבד. זאת ועוד, ניתן גם ליצור אינטראקציה בין פעולה למימיקה של הפנים בתמונה. למשל לחיצה על כפתור הלייק יפעיל הנפשה קצרה של תמונת הפרופיל של המשתמש בהבעת תודה או הפתעה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות