אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה הודיעה כי תבטל את הגרלת מחיר למשתכן בשוהם

המדינה הודיעה כי תבטל את הגרלת מחיר למשתכן בשוהם

ההודעה התקבלה בדיון בבג"צ על עתירת בני המקום הזכאים מסדרה ב' אשר דרשו להשתתף בהגרלה; המשתתפים יקבלו הודעה ויתאפשר להם לשנות את בחירת הערים; במקביל, המדינה תבחן את הגדלת היקף הדירות בשוהם

19.10.2017, 20:02 | דותן לוי

משרד השיכון יבטל את הגרלת מחיר למשתכן בשוהם, כך הודיעה פרקליטות המדינה בדיון בבג"ץ בעתירה של בני המקום הזכאים מסדרה ב' אשר דרשו להשתתף בהגרלה וטענו לליקויים בה.

קראו עוד בכלכליסט

הפרקליטות מייצגת בבג"ץ סדרה של גופים אשר נגדם הוגשה העתירה, ובהם משרד השיכון והבינוי, רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר, מועצת מקרקעי ישראל, הוועדה לתכנון ופיתוח במשרד האוצר ויו"ר ועדת ההגרלות של תוכנית מחיר למשתכן. בהודעת המדינה נאמר כי ההחלטה התקבלה לאחר שבחינת הטענות של העותרים הובילה למסקנה כי יש לקיים בדיקה חוזרת בנוגע לפרויקטים בשוהם, וכי ייבחנו תוספת זכויות בנייה אשר יגדילו את היצע הדירות בישוב גם לטובת זכאי סדרה ב'.

שוהם שוהם שוהם

הביטול נקודתי של ההגרלה בשוהם יאפשר למדינה להמשיך את ההגרלות ביתר הישובים שנכללו בסבב הנוכחי. העיכוב בהגרלות הנוספות נגרם בשל אופן עריכת ההגרלות המתקיימות בטור: ההגרלות בשוהם היו מספר 81-83 מתוך 106 הגרלות שתוכננו. במשרד השיכון יודיעו על ההחלטה לכל הזכאים שנרשמו להגרלות בסבב זה, ויאפשרו להם בתוך ארבעה ימים לשנות את בחירותיהם ולהוציא את שוהם מרשימת הישובים שבחרו. הפרקליטות ביקשה כי בשל החלטתה תימחק העתירה.

דור א' נגד דור ב'

העתירה של שוהם הוגשה על ידי זכאים בני המקום שנכללו עם סדרה ב' של תוכנית מחיר למשתכן, ולכן לא היו רשאים להשתתף בסבב ההגרלות הנוכחי אשר מיועד רק לנרשמי סדרה א'. טענתם של בני המקום מסדרה ב', היא כי עתודת הקרקע שיצאה להגרלה בישוב היא האחרונה ולכן יש לצרפם להגרלה. מנגד טענו בני המקום מסדרה א' כי כל הנתונים היו ידועים מראש, השכונה העתידה להיבנות פורסמה ב-2016 על ידי המועצה המקומית, והתנהל כנס על ידי המועצה המקומית בנושא ובו נקראו בני המקום להוציא זכאות להגרלה. למרות זאת, הם טענו כי עד לאוגוסט 2017 לא הובע שום ערעור מצד סדרה ב' על חוקי התקנון של מחיר למשתכן הקובעים זכאות וחלוקה לסדרות.

עוד נטען על ידי בני המקום מסדרה א' כי קבלת הדרישה של בני המקום מסדרה ב' מסכנת את תוכנית מחיר למשתכן כולה שכן במרבית הישובים בארץ שבהם התקיימו הגרלות לזכאי סדרה א' בלבד, ואין התחייבות של משרד השיכון לבצע הגרלות נוספות לבני מקום או לאוכלוסייה הכללית. דוגמה לכך היא הישוב בית דגן שבו מתקיימת הגרלה לזכאי סדרה א' בלבד על עתודת הקרקע האחרונה. ואילו ביבנה הוחלט כי ההרשמה תהיה פתוחה לבני המקום זכאי סדרה ב' אך ורק לאחר שכל בני המקום זכאי סדרה א' יזכו בדירה במסגרת ההגרלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות