אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו מניעה נגד יבואנית מקבילה של טלפונים שיאומי

צו מניעה נגד יבואנית מקבילה של טלפונים שיאומי

לבקשת שיאומי העולמית ונציגתה בישראל חברת המילטון, הוציא ביהמ"ש המחוזי בת"א צו נגד פתיחה של חנות בעיר בטענה לשימוש בלתי מורשה בסימנים מסחריים

19.10.2017, 20:16 | אורנה יפת

בית משפט המחוזי תל אביב הוציא צו מניעה נגד יבואנית מקבילה של טלפונים ניידים אשר התכוונה לפתוח בימים הקרובים בתל אביב חנות לממכר טלפונים של שיואמי, תוך שימוש בסימני המסחר של יצרנית מוצרי האלקטרוניקה הסינית.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה לצו המניעה הוגשה היום (ה') אחר הצהריים על ידי חברת שיואמי העולמית ועל ידי חברת המילטון, נציגתה הרשמית של שיאומי בישראל, באמצעות משרד עורכי הדין עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ.

טלפון של שיאומי, צילום: יואב סטולר טלפון של שיאומי | צילום: יואב סטולר טלפון של שיאומי, צילום: יואב סטולר

שיאומי והמילטון, אשר דבר פתיחת החנות בתל אביב על ידי יבואנית מקבילה של שיואמי, חברת מיסטור, הגיע אליהן במהלך תקופת החגים, הגישו בקשה בהולה למתן צווי מניעה נגד פתיחת החנות. בנוסף דרשו שיאומי העולמית והמילטון להורות על מיסטור לחדול לאלתר משימוש בסימני המסחר שיואמי, שיואמי ישראל ומי סטור ישראל או MI Store Israel, בכל אמצעי המדיה וברשתות חברתיות. כמו כן דורשת שיאומי העולמית כי מיסטור תימנע מהפעלת אתר אינטרנט תחת הדומיין MISTORE וכן להורות לה להמנע ממצג כאילו היא יבואנית רשמית או מפיצה מורשית של מוצרי שיאומי ורוכשת אותם ישירות משיאומי העולמית.

שופט בית המשפט המחוזי, רחמים כהן, הוציא צו נגד פתיחת החנות, וקבע כי הבקשה לצווי מניעה בנוגע לשימוש בשמות המסחריים של שיאומי תידון במועד אחר.

"הפרה ברגל גסה"

שיאומי היא אחת מיצרניות מוצרי האלקטרוניקה הגדולות בסין ועיקר פעילותה של החברה הוא בתחום הטלפונים החכמים. החברה מחזיקה במספר סימני מסחר רשומים בישראל שאחד מהם הוא MI. מהבקשה לבית המשפט, עולה כי היבואנית המקבילה של שיאומי, התכוונה לפתוח בעוד מספר ימים חנות בה יימכרו מוצרי שיאומי, תוך שהיא משתמשת בלוגו הרשמי של שיאומי MI ותחת השם MI Store Israel. השימוש בלוגו החברה הסינית נעשה גם בעמודי רשתות חברתיות "והן בחזית החנות אותה היא מתכוונת לפתוח", נטען בבקשה. המבקשות טוענות כי פתיחת חנות בה יימכרו מוצרי שיאומי מהווה "הפרה ברגל גסה של סימני המסחר הרשומים של שיאומי" שכן השם MI Store בצירוף שם המדינה מהווה את שמן המקובל של חנויות שיאומי הרשמיות ברחבי העולם.

שיאומי והמילטון טענו כי מיסטור "לא ביקשה וממילא לא קיבלה משיאומי כל אישור להשתמש בסימני המסחר שלה לצורך שיווקם". בנוסף, נטען בבקשה כי המשיבה ונציגיה מפרסמים פרסומים המטעים את הציבור לחשוב כי היא יבואנית רשמית של שיאומי. "חמור מכך, במסגרת הפרסומים המטעים, שמפרסמת המשיבה, היא מפרסמת הכפשות כלפי המילטון ומעלה כלפי המילטון טענות חסרות כל שחר תוך גרימת נזק חמור".

בבקשה לצו מניעה מדגישים עורכי הדין של המילטון כי "הסעדים המבוקשים לא נועדו על מנת למנוע תחרות או לעצור את המשיבה מלייבא את המוצרים בייבוא מקביל. אלא מטרתה של הבקשה היא למנוע את המשך השימוש המפר בסימני המסחר הרשומים של שיאומי בניגוד להוראות הדין, מניעת המשך הטעיית ציבור הלקוחות ומניעת נזקים בלתי הפיכים למבקשות".

מהבקשה לצו מניעה עולה כי המילטון גילתה את דבר פתיחת החנות בעיצומם של חגי תשרי ופנתה באמצעות עורכי דינה למיסטור בבקשה שתחדול מהפרת זכויות של שיאומי. "אלא שלמעט מספר פעולות קומסטיות מינוריות, המשיבה לא עשתה דבר ולא טרחה להשיב למכתב וחמור מכך, עודנה ממשיכה בהפרות הוראות הדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות