אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויליפוד הודיעה: ענקית המזון הדנית ארלה החליטה להפסיק את ההתקשרות איתנו צילום: אוראל כהן

ויליפוד הודיעה: ענקית המזון הדנית ארלה החליטה להפסיק את ההתקשרות איתנו

לויליפוד הסכם הפצה בלעדי עם ארלה המספקת לה מוצרי חלב רבים, בהם מותג החמאה המוכר לורפק. לפי הודעת ויליפוד, הסכם ההפצה יופסק בסוף השנה - מהלך שעלול לפגוע בתוצאות החברה

20.10.2017, 19:26 | נורית קדוש

עם שובם של האחים ויליגר לשליטה וניהול ויליפוד, סופגת יבואנית המזון מכה כואבת. יצרנית החלב הדנית "ארלה", החליטה לסיים את ההתקשרות עם ויליפוד שעימה היה לה הסכם הפצה בלעדי של כל מוצריה. הסכם ההפצה מאפשר לארלה לסיים את ההתקשרות עם וילי פוד במקרה בו מנכ"ל החברה לשעבר אירם גרייבר עוזב. גרייבר פוטר על ידי האחים ויליגר עם שובם לחברה ולמרות השיפור שהשיג בתוצאות.

לסיום ההסכם בעוד כחודש וחצי, צפויה להיות "השפעה שלילית מהותית על תוצאות הפעילות של החברה", לשון הדיווח של החברה הנסחרת בנאסד"ק. בוילי פוד מעריכים כי יוכלו להתקשר בעתיד הקרוב עם ספקים חלופיים לחלק מהמוצרים הנרכשים כיום מחברת ארלה. מוצרי ארלה תופסים נתח של כ-11% ממכירות וילי פוד ואחד ממוצר הדגל של החברה "לורפק", הוא ממרח חמאה, ומשכך אינו נכלל במכסות החמאה הזוכות בחלקן לפטור ממכס.  

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים הצליחו האחים יוסי וצבי ויליגר לשוב לשליטה ולניהול החברה שייסדו ומכרו פעמיים. בפעם הראשונה מכרו את השליטה לאוליגרך ארקדי גאידמק, ולאחר שזה נקלע לקשיים תזרימיים, השליטה הוחזרה אליהם.

בפעם השנייה מכרו האחים את החברה לאלכסנדר גרנובסקי, שנקלע לקשיים ומכר אותה לגרגורי גורטובוי. בתקופת גורטובוי נרשמו מספר אירועים חריגים בחברות שבשליטתו, ובהם העברת כספים לטובת שיפוץ מלון סגור בצ'כיה. אירועים אלו הובילו לפתיחת חקירה של הרשות לניירות ולצו עיכוב יציאה מהארץ לגורטובוי. החזרה לחברה התאפשרה לאחר שהשתלטו האחים על החברה־האם BSD, א והעבירו באסיפה הכללית שקיימה ויליפוד לסיים את כהונתם של כל הדירקטורים ולמנות תחתם את האחים ויליגר וגורמים מטעמם. 

האחים צבי ויוסי ויליגר, צילום: אוראל כהן האחים צבי ויוסי ויליגר | צילום: אוראל כהן האחים צבי ויוסי ויליגר, צילום: אוראל כהן

עם שובם של האחים לחברה, פוטר אירם גרייבר שכיהן כמנכ"ל במשך שנה וחצי, במהלכן הביא לשיפור ניכר בתוצאות שבאו לידי ביטוי בעלייה של 31% ברווח הנקי שהסתכם ב- 2016 ב-9.8 מיליון שקל. גם המניה של וילי פוד אינטרנשיונל הנסחרת בנאסד"ק זינקה במהלך כהונתו של גרייבר מ-3.75 דולר בינואר 2016 אז נכנס לתפקיד ל-7.55 דולר אתמול.

פיטוריו של גרייבר נרשמו בין היתר על רקע ביקורת קשה שמתח על דרך הניהול של האחים את החברה בטרם מכירתה. עם עזיבתו של גרייבר, פרשו ופוטרו גורמים נוספים שכיהנו בתפקידי מפתח כמו סמנכ"ל הסחר, סמנכ"ל הייבוא, סמנכ"לית השיווק, החשב ועוד.

מניית ויליפוד יורדת כעת בנאסד"ק ב-10% במחזור גדול בהיקף של פי 6 מהממוצע היומי.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות