אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים: נאמני מגה לא זכאים ליותר מ־12 מיליון שקל שכר טרחה צילום: יריב כץ

הפועלים: נאמני מגה לא זכאים ליותר מ־12 מיליון שקל שכר טרחה

הנושה הגדול של מגה טוען שתחשיבי הנאמנים לוקים באי בהירות רבה. לפי חישובי בנק הפועלים, החובות לנושים עומדים על 1.3 מיליארד שקל ולא על 1.2 מיליארד שקל, וההחזר לנושים עד כה עומד על 298 מיליון שקל בלבד

22.10.2017, 06:51 | ענת רואה

בנק הפועלים טוען ששלושת הנאמנים של רשת מגה, רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אמיר ברטוב ואודי גינדס, מחסירים נתונים מהותיים הדרושים לחישוב שכר הטרחה שלהם. על פי נתונים שחילץ בנק הפועלים, הנאמנים יכולים לדרוש לפי תקנות השכר 12 מיליון שקל בלבד. זאת לאחר שבקשת השכר המקורית של הנאמנים עמדה על 153 מיליון שקל, ובקשתם המופחתת עמדה על 62־99 מיליון שקל בעקבות הנחיות חישוב שנתן השופט אילן שילה, לאחר שגילה כי החישוב שלהם היה לקוי. הכנ"רית מצדה המליצה לשלם להם 28 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק הגדיר את מה שהוא הציג כ"תחשיב משוער שניתן לחלץ מהנתונים שהנאמנים מסרו". על פי עמדת הבנק, שהוגשה באמצעות עו"ד יוסי בן נפטלי ממשרד רונן מטרי, בתחשיבי הנאמנים חסרים נתונים מהותיים הנדרשים לצורך חישוב שכרם בהתאם לתקנות, ומסיבה זו הבנק אינו יכול לתת תחשיב נגדי מדויק מטעמו אלא רק תחשיב משוער.

נאמנים לתדמית קודם שוכרים יח"צ, רק אחר כך מבקשים אישור מהכנ"ר שלושת נאמני מגה פנו ערב חג סוכות לכנ"רית סיגל יעקובי בבקשה לקבל אישור להעסיק את משרד רימון כהן כיועצי התקשורת שלהם על חשבון קופת מגה ענת רואהלכתבה המלאה

הנתון הראשון שלפי הבנק נדרש לחישוב שכר הנאמנים הוא היקף החובות של מגה לנושיה. בבקשת השכר הנאמנים טענו שהנתון הזה עומד על 1.2 מיליארד שקל, בלי להציג תחשיב מסודר, ובהמשך הוא עודכן ל־1.24 מיליארד שקל (ללא תחשיב). אלא שלפי בנק הפועלים הנתון הזה עומד על 1.337 מיליארד שקל. מדובר בנתון קריטי, שכן שכר הטרחה עשוי להיגזר משיעור החזר החובות. אם מציגים סכום חובות נמוך, אזי שיעור ההחזר נעשה גדול יותר. לפי הבנק, מאחר שעד היום חולקו לנושים 298 מיליון שקל, הנאמנים יכולים לדרוש לפי התקנות 11.92 מיליון שקל, אך גם הסכום הזה נתון לבדיקת סבירותו.

מימין: נאמני מגה גבי טרבלסי, אודי גינדס ואמיר ברטוב. מחסירים נתונים מהותיים, צילום: יריב כץ מימין: נאמני מגה גבי טרבלסי, אודי גינדס ואמיר ברטוב. מחסירים נתונים מהותיים | צילום: יריב כץ מימין: נאמני מגה גבי טרבלסי, אודי גינדס ואמיר ברטוב. מחסירים נתונים מהותיים, צילום: יריב כץ

הנתון השני הוא הסכום שחולק בפועל לנושים. לפי בנק הפועלים למרות ההוראות החד־משמעיות בפסיקה ושל בית המשפט להגיש חישוב של התשלום נטו לנושים, "עדיין קיימת אי בהירות בהודעת הנאמנים ובתחשיבים שצורפו לה, וגם כיום לא ניתן לדעת מה הסכומים שחולקו בפועל נטו לנושים". הבנק אף מביא דוגמה וטוען כי פעם אחת טענו הנאמנים שהחובות לנושים בעלי ערבויות של רבוע כחול הסתכמו ב־374 מיליון שקל והם נוחזרו במלואם, ובפעם אחרת טענו כי החובות הללו הסתכמו ב־330 מיליון שקל.

הבנק ציין עוד כי הנאמנים לא צירפו להודעתם דו"ח כספי, ולכן לא ברור כמה בדיוק הם שילמו לנושים וכמה רבוע כחול שילמה. עוד הבהיר כי טענת הנאמנים ששכרם אינו על חשבון הנושים אינה נכונה, כלומר הם אינם זכאים לקבל את כל מה שיישאר בקופה לאחר החזר של 55% לנושים. בנוסף טען שוב כי אין לייחס לנאמנים פירעון חובות שלהם היתה אחראית החברה־האם רבוע כחול.

הפועלים מוביל בחודשים האחרונים את ההתנגדות לשכר האסטרונומי שדורשים הנאמנים. בהתנגדות הראשונה הבנק טען שלנאמנים מגיע 2.4 מיליון שקל, וכעת שופר הסכום ל־12 מיליון שקל.

מנאמני מגה לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות