אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוסר החסם לכניסת בתי ההשקעות לייעוץ רובוטי צילום: אוראל כהן

הוסר החסם לכניסת בתי ההשקעות לייעוץ רובוטי

בתי השקעות יוכלו לפתוח ללקוח תיק מנוהל ללא פגישה פנים מול פנים ובכך להרחיב את קהל הלקוחות גם ללקוחות קטנים

22.10.2017, 10:24 | רחלי בינדמן

ביום חמישי האחרון (ה-19 באוקטובר 2017) פורסם ברשומות תיקון לצו איסור הלבנת הון החל על מנהלי תיקים. תיקון הצו שיזמה רשות ניירות ערך, מתייחס להחלת סטנדרטים בינלאומיים מעודכנים בתחום איסור הלבנת הון על מנהלי התיקים, ויחד עם זאת כולל גם הקלות לגבי אופן זיהוי ואימות פרטי הלקוח בעת פתיחת חשבון.

קראו עוד בכלכליסט

הקלות אלה מסירות את החסם האחרון הקיים כיום בפני מנהלי תיקים המבקשים לתת שירותים תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים, ללא צורך בקיום מפגש 'פנים אל פנים' עם הלקוח. בתקופה האחרונה ביצעה רשות ניירות ערך מספר מהלכים על מנת להתאים את הרגולציה החלה על מנהלי התיקים למתן שירותים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

במסגרת זו, במהלך 2016, פרסמה הרשות הוראה המאפשרת מתן שירותי ניהול תיקים ושירותי ייעוץ או שיווק השקעות, כאשר הקשר עם הלקוח מתנהל כולו באמצעים מקוונים וללא צורך בקיום פגישה פרונטלית עם הלקוח או בחתימתו פיזית על מסמכים שונים.

שמואל האוזר ראש רשות ניירות ערך , צילום: אוראל כהן שמואל האוזר ראש רשות ניירות ערך | צילום: אוראל כהן שמואל האוזר ראש רשות ניירות ערך , צילום: אוראל כהן

ההוראה מסדירה את אופן מתן השירותים באמצעות השימוש באמצעים טכנולוגיים, תוך הבטחת שמירה על טובת הלקוחות. בהוראת הרשות מוסדרים מגוון השירותים אותם רשאים להעניק מנהלי התיקים באמצעים טכנולוגיים, ביניהם לא רק שירותי ייעוץ השקעות או ניהול תיקים קלאסיים אלא גם שירותים נוספים כמו, שירותי "איתותים" (מתן ייעוץ השקעות אחיד בו זמנית למספר רב של לקוחות באמצעות שליחת מסרוני SMS ) ושירותי "מסחר חברתי" (העמדת פלטפורמה בו הלקוחות יכולים לצפות או להעתיק פעילות במסחר של צד שלישי).

שמואל האוזר ראש רשות ניירות ערך: "כחלק מהערכות רגולטורית לעולם השקעות דיגיטלי הרשות מרחיבה אפשרות למתן שירותי ניהול וייעוץ באמצעים טכנולוגים ללא צורך בפגישה פרונטלית עם הלקוח. המהלך מניח את הבסיס לא רק למתן שירותי ייעוץ ןניהול תיקים בסכומים קטנים ללקוחות קטנים אלא גם מסחר חברתי שמתפתח בעולם ושירותי איתותים למשקיעים בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות