אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק הפרה את הוראות השוק הסיטונאי - ותיקנס ב-11 מיליון שקל צילום: ינאי יחיאל

בזק הפרה את הוראות השוק הסיטונאי - ותיקנס ב-11 מיליון שקל

מדובר בהוראות לאספקת שירותי טלפוניה במתכונת השוק הסיטונאי, כולל שימוש המתחרים בתשתית שלה. מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר העריך בעבר כי כל עוד הרפורמה בשוק הטלפוניה לא מיושמת הרווח העודף של בזק כתוצאה מכך עומד על כ-3 מיליון שקל ליום

22.10.2017, 11:01 | אביב גוטר
משרד התקשורת הטיל עיצום כספי בסך 11 מיליון שקל על בזק לאחר שהפרה את ההוראות לספק שירותי טלפוניה במתכונת השוק הסיטונאי, כך לפי הודעת החברה שהתפרסמה היום (א').

בהתאם לדו"ח פיקוח שביצע אגף פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת, נמצא כי בזק לא יישמה את ההוראות שקבע שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן בנושא אסדרת השירותים הסיטונאיים בתיק השירות ובתקנות התקשורת. כלומר, בזק הייתה אמורה לספק שירותי טלפוניה במתכונת השוק הסיטונאי אולם בחרה שלא לעשות כן.

קראו עוד בכלכליסט

ההוראה ניתנה כאמור לפני כשלוש שנים והייתה צריכה להיכנס לתוקף במאי 2015. בזק, שהתנגדה לשימוש של המתחרים בתשתיות שלה, הצליחה לסכל במשך שנתיים את יישום הרפורמה שכלל גם עתירה לבג"ץ. עם כניסתו של מנכ"ל המשרד שלמה פילבר הוא הודיע כי החליט להקפיא את שירות הטלפוניה הסיטונאית לאור התנגדותה של בזק, ובמקומה יש ליישם מתכונת שירות אחרת – מכירה חוזרת (ריסייל). אולם גם יישום הריסייל נקלע לקשיים ולקח לה למעלה משנתיים לצאת אל הפועל.

שלמה פילבר , צילום: אוראל כהן שלמה פילבר | צילום: אוראל כהן שלמה פילבר , צילום: אוראל כהן

מתכונת המכירה החוזרת יצאה לדרך באוגוסט האחרון, שבה ספקי תקשורת אחרים יוכלו להעניק שירותי טלפון קווי על בסיס תשתיותיה של בזק. מהלך זה נועד לייצר תחרות בשוק שבו שולטת בזק ללא עוררין אולם גם לאחר שנפתח השוק לתחרות אף ספקית תקשורת לא החלה למכור שירותים מסוג זה, כאשר הסיבות המרכזיות הן שהשירות אינו כדאי כלכלי וכי המתכונת החדשה שיושמה במקום הטלפוניה הסיטונאית משמרת את היתרון התחרותי של בזק על גבי המתחרות.

ההחלטה של פילבר הטיבה עם בזק והודגשה בדו"ח מבקר המדינה שפורסם לפני כשלושה חודשים, בו ציין המבקר כי פילבר פעל בניגוד לאינטרס הציבורי והצליח לפגוע בתחרות, ובמיוחד ביישום הרפורמה בשוק הסיטונאי. ההטבה של פילבר נאמדת במאות מיליוני שקלים. מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר העריך בעבר כי כל יום שהרפורמה בשוק הטלפוניה לא מיושמת הרווח העודף של בזק כתוצאה מכך עומד על כ-3 מיליון שקל ליום. כלומר, בדיעבד ניתן להסיק כי ההפרה של בזק אכן משתלמת שכן העיצום הכספי שהוטל עליה הוא טיפה בים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לפי התקנות (תיק השירות של השוק הסיטונאי) הקנס הזה אמור היה להתחיל מלפני שנתיים עבור כל חודש! ו
מאז... בזק באמצעות אלוביץ ׳בעל השליטה׳, ״חברו״ נתניהו ושליחהם מטרפדים הרפורמה ורוקנו אותה מתוכן. נראה שהקנס המאוחר והלא משמעותי הזה בא להתחנף לפרקליטות ולהראות שנתניהו לא שולט יותר במשרד התקשורת על רקע מעצרו של מנכל המשרד שלמה פילבר שמונה על ידי נתניהו בשיבתו כשר תקשורת, תוך שהוא (רוה״מ) מפר אמונים ומסתיר את חברותו עם אלוביץ מהציבור. אותו נתניהו בשיבתו כשר התקשורת מסמס את רפורמת השוק הסיטונאי, ולשם כך ״קידם״ את ארדן שהוביל את רפורמת השוק הסיטונאי, מפטר את ברגר שיישם אותה לפרטי פרטים, וממנה את פילבר למנכל בתור בובה שלו ( שפעלה לכאורה באופן פלילי!!). לכל אחד ברור שטירפוד הרפורמה על ידי נתניהו ובאמצעות פילבר, ומתן ההטבות לבזק (מיזוג יס וכיוב), נעשו משיקולים זרים ולא טובת הציבור עמדה לנגד עיניהם אלא טובתם שלהם.
נתניהו ׳קידם׳ את ארדן לבטחון פנים, פיטר את אבי ברגר- והציבור ממשיך לשלם  |  22.10.17
לכל התגובות