אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק ההלוואות הצרכניות בארה"ב נפתח לישראלים ומעניק אפשרות השקעה בתשואה אטרקטיבית בסביבת ריבית מאתגרת צילום: שאטרסטוק

שוק ההלוואות הצרכניות בארה"ב נפתח לישראלים ומעניק אפשרות השקעה בתשואה אטרקטיבית בסביבת ריבית מאתגרת

תחום הלוואות ה- P2P תופס תאוצה "היסטרית" בארה"ב וכעת משקיעים ישראלים שאינם בהכרח "משקיעים כשירים", יכולים להצטרף להשקעה בקרן השקעות המתמחה בשוק זה וליהנות מאלטרנטיבת השקעה ברמת סיכון נמוכה יחסית.

23.10.2017, 14:21 | בשיתוף הלמן - אלדובי
שוק ההלוואות הצרכניות (Consumer Credit) הפועל באמצעות פלטפורמות ה- P2P משנת 2006, תופס תאוצה "היסטרית" בארצות הברית והופך בשנים האחרונות לאחד מאפיקי ההשקעה האטרקטיביים ביותר, ביחס לשאר אפיקי ההשקעה המסורתיים. זאת לא רק בזכות תשואות גבוהות וטווחי השקעה קצרים, אלא גם בזכות היכולת ליצור מציאות פיננסית חדשה ובת קיימה לא רק למלווה אלא גם ללווה ולסביבתו.
לראשונה, משקיעים ישראלים שאינם בהכרח "משקיעים כשירים", יכולים להצטרף להשקעה בקרן השקעות המתמחה בשוק האשראי הצרכני בארצות הברית וליהנות מאלטרנטיבת השקעה ברמת סיכון נמוכה יחסית.

תחום האשראי הצרכני, מתפתח משמעותית בשנים האחרונות, בין השאר באמצעות התפתחות הטכנולוגיה בתחום הפיננסי, המאפשרת דיוק גבוה לגבי רמת הסיכון ודירוג האשראי הספציפי של כל לווה. במקביל מתגברת המודעות הצרכנית, לגובה הריבית אשר גובים הבנקים וחברות כרטיסי האשראי, מה ש"פתח" למעשה את שוק האשראי הצרכני כאפיק השקעה לגיטימי בפני משקי הבית ובפני משקיעים מוסדיים.

משנת 2006 ועד היום חל גידול עצום בתחום זה: בארצות הברית למשל, מתוך 4 טריליון דולר בשוק האשראי הצרכני, שניתן ברובו באמצעות חברות כרטיסי האשראי, 40 מיליארד דולר ניתנים כהלוואה באמצעות פלטפורמות ה-P2P. ע"פ נתוני ORCHARD– חברת הייעוץ וניתוח המידע בתחום ה-P2P מהגדולות בארה״ב, סך ההלוואות בתחום, צמח בשנתיים האחרונות, בארה״ב לבדה, מכ- 15 מיליארד דולר ביולי 2015 לסך כולל של כ- 40 מיליארד דולר ביולי 2017.

גם בישראל החלה תחום לצבור תאוצה– כיום פעילות בישראל מספר חברות הפעילות בתחום ה-P2P המעניקות הלוואות באמצעות פלטפורמות מקומיות. בשונה מארה"ב אשר המוסדות הפדרליים שלה עוקבים ומדרגים את סיכון האשראי של כל אזרח ורוב המידע נגיש ושקוף, בישראל עדיין קיים מחסור במידע, לגבי ההתנהגות הפיננסית ומאפייני דירוג האשראי של הלווים ולבנקים עדיפות משמעותית במידע מדויק על לקוחותיהם.

סורוס משקיע בהלוואות עמיתים

עוד עדות ניצחת, לפוטנציאל האדיר הטמון בשוק הלוואות העמיתים, היא החלטתו של המשקיע ה"אגדי" ג'ורג' סורוס, להשקיע בשנתיים הקרובות באמצעות הקרנות המנוהלות על ידו סך של 5 מיליארד דולר בשיתוף עם קונסורציום משקיעים, בהלוואות באמצעות אחת הפלטפורמות המובילות בארצות הברית –PROSPER.

ואכן, התשואות השנתיות הממוצעות, במסלולי ההשקעה בהלוואות באמצעות פלטפורמות ה-P2P עומדות על כ- 6.5% דולרי לשנה על פי מדד ORCHARD בממוצע לרמות הסיכון ואחרי התחשבות בהלוואות שלא הוחזרו.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

המשקיעים הישראלים מחפשים אפיקים חדשים

בשנה האחרונה, משקי בית רבים בישראל, מצאו את עצמם ב"דרך החוצה" משוק הנדל"ן כמשקיעים: המס על דירה שלישית שעדיין מאיים באופק, השחיקה המהותית בתשואה על השכרה והצורך בריתוק הון משמעותי גרמו למשקיעים רבים לצאת מהשוק ולהתחיל לחפש אחר אפיקים אחרים, המייצרים תשואה גבוהה יותר לצד סיכון נמוך יותר.

תחום האשראי הצרכני האמריקאי עשוי בהחלט להעניק למשקי הבית הישראלים את המסגרת הראויה להשקעה מסוג זה:

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן-אלדובי מסביר: "הטכנולוגיות הפיננסיות והיכולת לנתח מקורות מידע ולנתח סטטיסטית את הסיכונים לצד פיזור רחב של ההשקעה על פני הלוואות רבות, מאפשרת לנו כיום לנצל הזדמנויות שלא היו קיימות לפני חמש שנים. אנחנו עוקבים באדיקות אחר השוק בארצות הברית, במטרה להציג למשקיעים שלנו מסלולים אטרקטיביים. שוק הלוואות ה P2P, תפס תאוצה מרשימה בשנים האחרונות והפך להשקעה לגיטימית, פופולרית ויותר מכל – אהודה, בין השאר בשל השינוי החברתי שהוא מייצר.

באמצעות אפיק השקעה זה, אנחנו מציעים למשקיעים "רגילים", תשואה גבוהה יחסית לשאר אפיקי ההשקעה, מועדי פירעון קצרים (החל מתשעה חודשים) בהתראה של שלושה חודשים, גמישות מקסימלית בגובה ההשקעה וניצול של יכולות טכנולוגיות לאורך כל הדרך".

הלמן-אלדובי, הקים לאחרונה את קרן ההשקעות "הלמן-אלדובי P2P" המשקיעה בהלוואות בתחום האשראי הצרכני בארה״ב באמצעות הפלטפורמות הטכנולוגיות המובילות בתחום והוא מצטרף לשני בתי השקעות נוספים הפעילים למשקיעים כשירים בלבד בתחום בישראל. נציין כי, קרן ההשקעות של הלמן-אלדובי, פרסמה תשקיף בהיתר רשות לניירות ערך ומפרסמת דוחות ביצוע תקופתיים, מה שמאפשר שקיפות ומידע זמין ועדכני כמו גם, שמירה על זכויות המשקיעים כמקובל בשוק ההון הישראלי. ההשקעה המינימלית בקרן עומדת על כ- 50 אלף דולר בלבד, דבר המאפשר כמעט לכל משק בית בישראל ליהנות ממסלול ההשקעה האטרקטיבי.

נוסחה מנצחת להשקעה:

סכום התחלתי נמוך + טווחי השקעה קצרים + רגולציה של הרשות לניירות ערך

דרור, אומר בהקשר זה: "אנו חיים בעידן חדש מבחינה כלכלית. יותר ויותר חסמים מוסרים בעקבות ההתקדמות הטכנולוגיות, התודעה הקהילתית והשיתופית והרצון האנושי לשפר את מעמדו הכלכלי, באופן שתואם את האישיות ומערך האמונות של כל אחת ואחד מאיתנו. קרן ההשקעות החדשה שלנו מאפשרת למצות את יתרונות ה"עידן הכלכלי החדש" והמרתק שאנו נמצאים בו, מבלי לוותר על ה"עוגנים" ששמרו על ההשקעות הפיננסיות שלנו עד כה.

אנחנו מציעים למאות אלפי לקוחותינו, אפשרות לפוטנציאל תשואה גבוה, תוך פיזור סיכונים רחב וטווחי השקעה קצרים. כל אלה לצד ניהול מקצועי של אחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל, הכפוף לרגולציה של שוק ההון.

בעידן בו משקי הבית מחפשים את הדבר הבא אחרי ההשקעות בתחום הנדל"ן, אין ספק כי מדובר באלטרנטיבת השקעה אטרקטיבית ביותר שיכולה להוות חלק מתיק ההשקעות של כל אחת ואחד מאיתנו".

למידע נוסף לחצו כאן>>

 

במילוי פרטים אישיים אלה הנני מבקש לקבל מידע מקצועי, שיווקי בקשר לקרן וכן הנני מסכים להיכלל במאגר המידע של הקרן ולקבל דבר פרסומת בקשר עם הקרן ו/או מוצר אחר המוצע ע"י הקרן או תאגידים קשורים לה.

ידוע לי כי בכל עת אוכל לבקש מהקרן להסיר עצמי מרשימת התפוצה לדיוור כאמור באמצעות קישור להסרה המופיע בכל דיוור או באמצעות פניה לנציג בטלפון 03-7711712

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות