אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים מגייס בכיר מ-HSBC לניהול פעילות הבנקאות המסחרית הטרייה בניו ג'רזי צילום: עומר הכהן

בנק הפועלים מגייס בכיר מ-HSBC לניהול פעילות הבנקאות המסחרית הטרייה בניו ג'רזי

לצד צמצום פעילות הבנקאות הפרטית בחו"ל של בנקים ישראליים, הבנק מרחיב את פעילות הבנקאות המסחרית - זאת כחלק מהאסטרטגיה להגברת הפעילות בארה"ב

22.10.2017, 14:19 | רעות שפיגלמן

ראש חטיבת HSBC בניו ג'רזי לשעבר, ג'ון יולר, ינהל את פעילות הבנקאות המסחרית של בנק הפועלים בניו ג'רזי, כך מדווח היום (א') הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהרחבה של פעילות תחום ה-middle market (לעסקים בינוניים). לבנק פעילות בנקאות מסחרית מול עסקים בינוניים בניו יורק - שם היא הגדולה ביותר בהיקפה - ובלוס אנג'לס. כעת מורחבת הפעילות באמצעות נציגות נוספת בניו ג'רזי, זאת כחלק מהאסטרטגיה להרחבת הפעילות בארה"ב.

   , צילום: בלומברג צילום: בלומברג    , צילום: בלומברג

לבנק הפועלים ישנם שני סניפים בארה"ב - בניו יורק ובמיאמי, כאשר זה האחרון הפסיק את פעילותו בתחום הבנקאות הפרטית לאחר שנכסי תיק הלקוחות שלו נמכרו בדצמבר האחרון לבנק ספרא.

כך, לצד צמצום פעילות הבנקאות הפרטית בחו"ל של בנקים ישראליים בכלל, הבנק מרחיב את פעילות הבנקאות המסחרית. בנוסף לפעילות בארה"ב לבנק גם שותף שיחד עימו מחזיק הבנק בבנק פוזיטיף הטורקי שנמצא על המדף.

מגמת צמצום פעילות הבנקאות הפרטית בחו"ל של בנקים ישראליים צברה תאוצה בשנתיים האחרונות כאשר בספטמבר האחרון הזהירה המפקחת על הבנקים, חדוה בר, את המערכת הבנקאית מפעילות בחו"ל שלא בהתאם לכללי הרגולציה המקומית.

לצד בנק הפועלים, גם לבנק לאומי פעילות בארה"ב מול מגזר זה באמצעות בנק לאומי ארה"ב (BLUSA) כמו גם לבנק דיסקונט באמצעות אי.די.בי ניו יורק.

תיק האשראי של בנק הפועלים ליוני האחרון מסתכם בכ-276 מיליארד שקל, כאשר 16 מיליארד שקל מיוחסים לאשראי שהעמיד הבנק לפעילות בחו"ל ומתוכם כ-9.2 מיליארד שקל זהו תיק האשראי במסגרת הפעילות הבנקאית מסחרית בניו-יורק.

הרווח הנקי של פעילות הבנקאות המסחרית (ה-middle market) למחצית הראשונה של 2017 התסכם ב-39 מיליון שקל לעומת 36 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד. לעומתו, בנק פוזיטיף הטורקי רשם במחצית הראשונה של שנה זו רווח נקי של מיליון שקל לעומת 3 מיליון שקל במחצית המקבילה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות