אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שעתיים, הרצוג הוחלף במיקי רוזנטל כמרכז האופוזיציה בוועדת הכספים צילום: אלכס קולומויסקי

לאחר שעתיים, הרצוג הוחלף במיקי רוזנטל כמרכז האופוזיציה בוועדת הכספים

המינוי של הרצוג הפתיע שכן בדרך כלל אין זה מקובל שמי שכיהן כראש מפלגה יכהן בתפקידים סיעתיים כאלה ובעבודה החליטו להעביר את התפקיד לרוזנטל; ח"כ שלי יחימוביץ תכהן כיו"ר ועדת ביקורת המדינה במקומה של ח"כ קארין אלהרר וח"כ איתן ברושי יכהן כחבר ועדת הכספים במקומו של מנואל טרכטנברג

22.10.2017, 16:02 | שחר אילן

מבוכה במחנה הציוני: זמן קצר לאחר הפרסום ב"כלכליסט" על המינוי המפתיע של יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג (המחנה הציוני) למרכז האופוזיציה בוועדת הכספים, הוחלט על ביטול המינוי. מי שימלא את התפקיד יהיה ח"כ מיקי רוזנטל ממפלגתו. הרצוג הספיק "למלא" את התפקיד רק כשעתיים.

המינוי של הרצוג הפתיע שכן בדרך כלל אין זה מקובל שמי שכיהן כראש מפלגה יכהן בתפקידים סיעתיים מסוג זה. מרכז הקואליציה בוועדה, הוא ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, ח"כ חדש יחסית. בוועדת הכספים הביעו גם חשש שהרצוג ימעט להשתתף בישיבות בגלל בכירותו. נראה שבעבודה הבינו במאוחר את המבוכה והחליטו להעביר את התפקיד לרוזנטל הפעיל מאוד בוועדת הכספים. 

ח"כ מיקי רוזנטל, צילום: יובל חן ח"כ מיקי רוזנטל | צילום: יובל חן ח"כ מיקי רוזנטל, צילום: יובל חן

את התפקיד מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים מילא מתחילת הקדנציה ח"כ אראל מרגלית שפרש לאחרונה מהכנסת. בפועל מרגלית, שהיה עסוק בקמפיין לראשות המפלגה, כמעט לא השתתף בשנה האחרונה בישיבות ועדת הכספים כך שלאופוזיציה לא היה בפועל מרכז בוועדה.

שינויי עמדות נוספים בסיעת המחנה הציוני בכנסת: ח"כ שלי יחימוביץ תכהן כיו"ר ועדת ביקורת המדינה במקומה של ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד). ח"כ איתן ברושי יכהן כחבר ועדת הכספים במקומו של מנואל טרכטנברג, שהתפטר מהכנסת; חברת הכנסת החדשה לאה פדידה תכהן כחברה בוועדה לצדק חלוקתי וממלאת מקום בוועדת הפנים; הח"כ החדש סאלח סעד יכהן כחבר בוועדת הרפורמות ובוועדת מדע וטכנולוגיה.

ח"כ יואל חסון ימלא את תפקיד יו"ר הסיעה; ח"כ יוסי יונה יכהן כממלא מקום יו"ר הסיעה וחבר בוועדת חינוך; ח"כ חיליק בר יכהן כחבר בוועדת חוץ ובטחון; ח"כ רויטל סויד תכהן כסגנית יו"ר הכנסת עד נובמבר 2018; ח"כ איילת נחמיאס-ורבין תכהן כממלאת מקום בוועדת חוץ וביטחון וסגנית יו"ר הכנסת החל מנובמבר 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות