אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגוריט רוצה למנות לדח"צ את יצחק בורבא, אחד החשודים בפרשת ישראל ביתנו צילום: בן לם

מגוריט רוצה למנות לדח"צ את יצחק בורבא, אחד החשודים בפרשת ישראל ביתנו

בעלי המניות של קרן הריט יצביעו בחודש הבא על המינוי: "לא הוגש נגדו כתב אישום, והוא לא זומן לשימוע"; חברי דירקטוריון הקרן הם אייל גבאי ויעל אנדורן, שני בכירים לשעבר במשרד האוצר

22.10.2017, 18:29 | אורן פרוינד

קרן הריט מגוריט מבקשת למנות כדירקטור חיצוני (דח"צ) את יצחק בורבא, אחד החשודים בפרשת השחיתות "ישראל ביתינו". בעלי המניות של הקרן יתכנסו בחודש הבא בכדי להצביע על המינוי השנוי במחלוקת. מגוריט מנוהלת על ידי מתי דוב, וחברי הדירקטוריון שלה הם אייל גבאי ויעל אנדורן, שני בכירים לשעבר במשרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

יצחק בורבא, יו"ר איגוד התאגידים הארגוניים ברשויות המקומיות, נעצבר בסוף שנת 2014 ביחד עם איש העסקים ציון זוארץ במסגרת פרשת השחיתות הגדולה של מפלגת ישראל ביתנו, שבגינה הוגשו לאחרונה כתבי אישום - בין השאר נגד סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום.

השניים חשודים באחת הפרשיות העוסקת במועצה האזורית תמר. לפי החשד, השניים קשרו קשר ביחד עם אחרים לקבל כספים מתקציב המדינה במרמה. במסגרת הקשר ולקידומו, כך לפי החשד, נתן ראש מועצת תמר שוחד במספר הזדמנויות לסגנית השר פאינה קירשנבאום ואחרים בתמורה לקבלת תקציבים. בורבא וזוארץ, טוענים במשטרה, תיווכו בחלק מהמקרים בין הצדדים.

יצחק בורבא, צילום: בן לם יצחק בורבא | צילום: בן לם יצחק בורבא, צילום: בן לם

בא כוחו של בורבא, עו"ד מיכה פטמן, טען בדיון בעניינו כי אין לו כל קשר לסגנית השר, כי הוא "לא מכיר אותה" וכי "לומר שהוא מתווך בשוחד אלה חשדות ללא שום היגיון". כתב אישום טרם הוגש נגד בורבא ועדיין לא ברור אם יוגש. בפרקליטות אמרו לאחרונה כי "עניינו של בורבא עדיין נמצא בבחינה".

בורבא (61) מחזיק בתואר שני במשפטים, וצפוי לקבל גם תואר שני בלימודי נדל"ן מהמכללה האקדמית נתניה, בנוסף לקורס מנכ"לים בתאגידים עירוניים שעבר, ולימודי ארץ ישראל במכון אבשלום. בורבא כיהן במספר משרות ציבוריות, בין השאר הוא כיהן כמנכ"ל החברה הכלכלית חבל ים המלח ומנכ"ל חברת אפעה תשתיות איכות סביבה.

המניה ירדה ב-10% בשנה האחרונה

קרן הריט מגוריט החלה לפעול בשנה האחרונה בישראל כחברה ראשונה שעוסקת בתחום של מגורים להשכרה בישראל. מגוריט הוקמה על רקע הטבות מיסוי חדשות שהעניק משרד האוצר כדי לעודד השקעות בדיור להשכרה לטווח ארוך בניסיון לשנות את המצב הזה. על פי התקנות החדשות, קרנות ריט שיתמקדו בתחום המגורים להשכרה בישראל, יוכלו לרכוש דירות במס רכישה מופחת בשיעור של 0.5%, בהשוואה למס רכישה בשיעור של 8% שמשלמים משקיעים הרוכשים דירות.

הקרן הודיעה כי תרכוש לפחות 20 יחידות דיור בכל פרויקט בפריסה גיאוגרפית או מקבצי דיור שיוצעו למכירה על ידי המדינה. הקרן תשכיר ותחזיק את הדירות לפרקי זמן ארוכים. על פי החוק הקרן מחויבת לחלק באופן קבוע מדי שנה לפחות 90% מרווחיה, שינבעו מדמי השכירות שיניבו הדירות, כדיבידנד לבעלי מניותיה.

עד היום ביצעה מגוריט שלוש עסקאות. הראשונה בינואר 2017 כשרכשה 34 דירות במחיר של 71 מיליון שקל בפרויקט מידטאון בתל אביב; השנייה בפברואר 2017 כשרכשה מגדל מגורים של 84 דירות תמורת 123 מיליון שקל; והשלישית במרץ 2017 כשרכשה 23 יח"ד תמות 47 מיליון שקל. עדיין מוקדם לשפוט את הביצועים של מגוריט, אבל אם להסתכל על ביצועי המניה שלה בשוק שירדה ב-12 החודשים האחרונים ב-10%, נראה שהשוק אינו צופה גדולות לחברה.

ממגוריט נמסר: "בורבא כיהן ומכהן בשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים בהצלחה רבה. בכל הקשור לפרשה, לא הוגש נגדו כתב אישום, והוא אף לא זומן לשימוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות