אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת פיצול ערוץ 2: סלקום עתרה לבג"ץ נגד שידורי HD בערוצים המסחריים

לקראת פיצול ערוץ 2: סלקום עתרה לבג"ץ נגד שידורי HD בערוצים המסחריים

על פי המכתב המעבר לשידורי HD מתבצע "באפליה לרעה וללא הצדקה של מנויי שירות הטלוויזיה של סלקום ושל צופי מערך עידן פלוס אל מול חברות הכבלים והלוויין ולקוחותיהן". החברה דורשת כי גופי השידור ימשיכו לשדר באיכות זהה עד למציאת פתרון במערך שידורי עידן פלוס

23.10.2017, 08:35 | אביב גוטר

האם צופי הטלוויזיה יצטרכו להמתין זמן נוסף עד שייקלטו שידורים באיכות HD? ייתכן שכן. סלקום הגישה עתירה לבג"ץ שיורה על צו על תנאי נגד המעבר לשידורים באיכות גבוהה.

קראו עוד בכלכליסט

ניר שטרן מנכ"ל סלקום, צילום: עמית שעל ניר שטרן מנכ"ל סלקום | צילום: עמית שעל ניר שטרן מנכ"ל סלקום, צילום: עמית שעל

לקראת פיצול ערוץ 2 והמעבר של זכייניות קשת ורשת לשידור שבעה ימים בשבוע באפיקים נפרדים הוחלט כי הערוצים המסחריים יעבירו את שידוריהם באיכות HD, בשונה מכפי שהם משדרים היום. אולם כ-300 אלף בתי אב המשתמשים בשירותיהם של מערך עידן פלוס על מנת לקלוט את השידורים של הערוצים המסחריים יצטרכו להמתין עד שיימצא פתרון שבו המערך יעביר את השידורים באיכות הנדרשת לפי החוק.

יש לציין מחצית מבתי האב הם לקוחות סלקום tv, זאת מאחר שסלקום בחרה להעביר את שידוריה על גבי המערך. הסיבה לכך הייתה לחסוך תשלומים לבזק, זאת מאחר שהשידורים של סלקום מועברים ברובם על גבי תשתית של בזק. שימוש במערך עידן פלוס על מנת להעביר שידורים חוסך לסלקום סכום לא מבוטל מאחר שמרבית הצפייה נעשית בערוצים המסחריים.

בכתב העתירה שהוגש נגד משרדי האוצר והתקשורת, הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הערוצים המסחריים וכמעט כל חברות התקשורת דורשת סלקום כי גופי השידור ימשיכו לשדר באיכות זהה בכל הפלטפורמות עד למציאת פתרון במערך שידורי עידן פלוס שיכלול שידורים באיכות גבוהה.

על פי המכתב המעבר לשידורי HD מתבצע "באפליה לרעה וללא הצדקה של מנויי שירות הטלוויזיה של סלקום ושל צופי מערך עידן פלוס אל מול חברות הכבלים והלוויין ולקוחותיהן. אפליה זו נובעת מחוסר מוכנותם וחוסר נכונותם הבלתי מנומק של משרד התקשורת והרשות השנייה לגרום לכך ששידורי HD של הערוצים המסחריים יופצו באופן שוויוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות