אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס טבריה

ראש עיריית טבריה: "אנו נלחמים להתאים את העיר לעולם המשתנה"

יוסי בן דוד אמר בכנס עסקים בעולם משתנה של "כלכליסט" ובנק לאומי בטבריה, כי "יש משמעות לעסקים הקטנים, הם עמוד השדרה" בנושא התיירות הצהיר: "אנו נשענים על תיירות נכנסת ועברנו את אילת"

23.10.2017, 10:44 | ענת רואה

"בעולם עסקים משתנה וסביבה משתנה, קשה מאוד לקיים כלכלה יציבה בפריפריה. קשה מאוד לקיים כלכלה שמתבססת על תיירות, במציאות פוליטית לא יציבה" – כך אומר יוסי בן דוד, ראש עיריית טבריה, בכנס עסקים בעולם משתנה של "כלכליסט" ובנק לאומי, המתקיים היום בעיר.

לדברי בן דוד: "הרבה לפני קום המדינה עשו פה (בטבריה) עסקים, לפני שנתיים חגג סניף מקומי של בנק לאומי 100 שנה כלומר היום הוא בן 102 שנה, ו-2000 שנה להיווסדה של העיר טבריה. אני מתרגש לראות את הכנס הזה, כמה חשוב לנו לחזק ולקיים עולם עסקי ותרבותי, לחזק את ההתיישבות בגליל, בפריפריה. אנחנו אומרים את זה מתוך הנקודה הזו שאני מוזמן לכנסים שמתקיימים בתל אביב בירושלים ובהרצליה".  

יוסי בן דוד, ראש עיריית טבריה. הבוקר בכנס, צילום: עמית שעל יוסי בן דוד, ראש עיריית טבריה. הבוקר בכנס | צילום: עמית שעל יוסי בן דוד, ראש עיריית טבריה. הבוקר בכנס, צילום: עמית שעל

"יש משמעות לעסקים הקטנים, הם עמוד השדרה. אם מסתכלים על העולם הכלכלי כגוף האדם אז העסקים הקטנים הם עמוד השדרה שלו. מצב ביטחוני נתון פגע ופוגע אנושות בעיר הזו ולוקח המון שנים לחזור. אחרי שנת 2000 למשל לקח לנו כעשר שנים לחזור לאותה נקודה.

"אנו נשענים על תיירות נכנסת ועברנו את אילת, השנה נפתח הפער ביננו לבין אילת ואנו שמחים על המגמה הזו. היקף הבניה בטבריה חסר תקדים בשנתיים האחרונות וגם לנוכח הסכם הגג שאנו חותמים, גידול של 8,000 יחידות דיור. זה לא קו הרקיע של תל אביב, אבל אצלי יש את הכנרת. הבעיה היא שכשלכנרת חסרים 5 מטרים זה משפיע על התיירות. כשחסרים 5 מטרים זה לא רק כתוצאה מבצורת אלא גם כתוצאה מהסכם השלום עם ירדן שבו ישראל מעבירה 50 מיליון מטר קוב מים. מצב הכנרת זה מדד למצב רוח לאומי, מדד עסקים וזה מקרין על הכל.

"טבריה צריכה ונלחמת אחרי שלושה עשורים להתאים את עצמה לעולם משתנה, בתשתיות, בבנייה בעסקים. חשוב לנו התושבים במאבק להביא את טבריה בחזרה לקדמת הבמה, למקום בו היא היתה צריכה להיות. יש לי ביקורת על ממשלות ישראל אבל אני מסתכל על התוכניות האחרונות לפיתוח הצפון, קיבלנו תקציבים על מנת לחזק ולמתג את העיר מחדש ולשמור ולשמר משפחות צעירות", סיכם בן דוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ראש עיר כושל
גם אם רוצים להביא את העיר למצב שאליו היא הגיעה זו משימה קשה ביותר ראש העיר הנוכחי עובד קשה מאוד להביא את העיר לשפל הגדול בתולדותיה אפילו יותר ממפלס הכנרת כנראה שהוא לא יודע לנהל עיר לכן עליו להניח את המפתחות ולהתפטר הוא וכל מועצת העיר הכושלת והמושחתת
רפי  |  25.10.17
9.
ראש העיר הנכבד
על איזה עולם עסקי ותרבותי אתה מדבר, ראש עיר נכבד? האם יש תרבות בטבריה? הצגות? חיי חברה? האם יש פרנסה בטבריה? האם יש תעסוקה איכותית בטבריה, אדון ראש העיר? אני עם תואר שני ומתחנן לעבודה ואין כלום בעיר טבריה. הרי אתה זה שאמרת והתחייבת במצע הבחירות שלך שתוך שנה תהיה תעסוקה בעיר טבריה, ולא תתפטר. לא דובים ולא יער. התעסוקה והפרנסה רחוקים שנות אור מהעיר בת האלפיים שנה. אתה מתגאה ב"יש לנו את הכנרת" אך שכחת שאת נוף הכנרת דאגה עיריית טבריה לאשר ליזמי נדלן להסתיר אותה בנוף של בניינים. אותו נוף אשר שייך לכל אזרח במדינת ישראל. לך הביתה אדון ראש עיר נכבד. עייפנו. תש כוחנו.
טברייני  |  24.10.17
8.
ראש העיר הכי מוצלח שהיה לטבריה אי פעם
אורן.או מי שלא תהיה נשמע שהקנאה מבעבעת מנשמתך. מה אתה רוצה עוד מראש העיר שיבוא וישלם לךאת משכורתו . שימחק לך חובות. ?הבחור עושה יום ולילה עמ לשפר ולקדם את העיר. ורואים את התוצאות. חרדים יש בכל מקום נו. אז מה. אז תפרגן יא פח למה ללכלך
צחי  |  25.10.17
לכל התגובות