אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזאב מוול סטריט: "הנפקות ICO - הונאה גדולה יותר מכל מה שעשיתי" צילום: cc by Pjairus

הזאב מוול סטריט: "הנפקות ICO - הונאה גדולה יותר מכל מה שעשיתי"

ג'ורדן בלפורט, סוחר המניות הידוע לשמצה, מצטרף למבקרי טרנד הנפקות המטבע הווירטואלי. לדבריו, מהלכי ICO הם פתח עצום לרמאויות בסדר גודל משמעותי. "זו ההונאה הכי גדולה אי פעם", טען

23.10.2017, 11:53 | שירות כלכליסט

ג'ורדן בלפורט, סוחר המניות שזכה לכינוי "הזאב מוול סטריט", הכריז כי לראייתו, הנפקות ICO הן "ההונאה הגדולה אי פעם".

קראו עוד בכלכליסט

"קידומי ICO מביאים להונאות מאסיביות בסדר גודל הגבוה ביותר", אמר. "יש להניח ש-85% מהאנשים שם אינם בעלי כוונה רעה אולם הבעיה היא ש5%-10% מנסים להונות אותך. זה אסון מוחלט".

ג ג'ורדן בלפורט | צילום: cc by Pjairus ג

הנפקות ICO הן שיטה חדשה יחסית לגיוס מהיר של הון ע"ב מטבעות וירטואליים, שיטה שעלתה לכותרות השנה עם השלמת גיוסים של מאות מיליוני דולרים בשעות ספורות.

תחום המטבעות הווירטואליים צומח במהירות, בעיקר בשל ההכרה של מוסדות פיננסיים בהם; שוק המטבעות הללו הגיע לאחרונה להיקף של 172 מיליארד דולר – נתון מרשים בהתחשב בכך ששוויו אשתקד עמד על 12 מיליארד דולר. להצלחת הנפקות ה-ICO תפקיד משמעותי בצמיחה הזו – אך רגולטורים רבים, כלכלנים, משקיעים וגורמים בקהילת המטבע הווירטואלי עצמה מזהירים שמדובר בהנפקה בסיכון גבוה מאוד. השנה בוצעו 202 הנפקות ICO שכאלה, שגייסו בסך הכל 3 מיליארד דולר, לפי נתוני CoinSchedule.

בלפורט, שהונאות כלכליות אינן זרות לו, הוא המבקר האחרון של הטרנד החם. "זוהי ההונאה הגדולה ביותר אי פעם", סיכם. "כזו הונאה אדירה שהיא הולכת להתפוצץ בפרצוף של כל כך הרבה אנשים. זה הרבה יותר גרוע ממה שאני אי פעם עשיתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
תגובה ל8 - ברור שזה שונה ממניות!!!
השווי של מניות נגזר מהדיבידנדים הצפויים מאותה מניה. חישוב כלכלי פשוט. במניות זה לא אמור לשנות למשהו אם ערך המניה יורד או עולה כל עוד הוא מקבל את כמות הדיבידנדים שמתאימה למחיר שהוא שילם. לכן מחיר המניה יציב יחסית. לא ניתן כאן שיעור מלא בכלכלה...
יואב  |  12.01.18
8.
כולם יודעים שזאת הונאה .
הנכנסים קונים תוך הסתכנות מודעת בגלל עליות הערך הפנטסטיות ומתוך כוונה לצבור מהר רווחים ולצאת מהר לפני שהכול יקרוס . העסק מתנהל בערך כמו תרגיל הפירמידות הידוע לשמצה שכל אחד היה צריך להביא עוד שלושה . ביום שכמות היוצאים תקטן מכמות הנכנסים תתחיל הקריסה , מהר או לאט זה יהיה תלוי בהיסטריה שתתפתח . כרגע זה לא המצב . אבל מה זה שונה בעצם ממניות ?
סטרדיוואריוס  |  24.10.17
לכל התגובות