אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזהרת רווח של טושיבה: ההפסד הצפוי השנה - מיליארד דולר צילום: בלומברג

אזהרת רווח של טושיבה: ההפסד הצפוי השנה - מיליארד דולר

זאת בשל חישוב מס הקשור למכירת חטיבת השבבים; התחזית העדכנית אינה משקפת את הרווחים מהמכירה על סך 17.6 מיליארד דולר - שכן העסקה טרם זכתה לאישור רגולטורי

23.10.2017, 18:10 | שירות כלכליסט

ענקית האלקטרוניקה היפנית טושיבה (Toshiba) שנקלעה לקשיים, הודיעה היום (ב') כי לפי התחזית הנוכחית, ההפסד בשנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-31 במרץ יעמוד על כ-1 מיליארד דולר - זאת בשל חישוב מס הקשור למכירת חטיבת השבבים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי החברה, ההפסד השנתי צפוי להסתכם ב-110 מיליארד ין (970 מיליון דולר). זאת לעומת התחזית הקודמת של רווח של 230 מיליארד ין. התחזית העדכנית אינה משקפת את הרווחים מהמכירה על סך 2 טריליון ין (17.6 מיליארד דולר) - שכן העסקה טרם זכתה לאישור רגולטורי.

בחודש שעבר דווח כי טושיבה בחרה למכור את חטיבת השבבים שלה לקבוצת המשקיעים בהובלת ביין קפיטל ויצרנית השבבים הדרום קוריאנית SK Hynix. קבוצת הרכישה של ביין קפיטל וענקית השבבים הקוריאנית העלתה את הצעתה לרכישת חטיבת השבבים של טושיבה לכ-22.3 מיליארד דולר. ההצעה הקודמת עמדה על כ-18 מיליארד דולר.

הקבוצה העלתה את הרף לאור הניסיונות של קבוצה מתחרה בהנהגת ווסטרן דיגיטל להשוות את ההצעה הקודמת. ההצעה החדשה ככל הנראה תוציא את ווסטרן דיגיטל מהמירוץ.

התפנית במכירה של החטיבה היקרה בקונצרן היפני מגיעה לאחר שהמגעים עם ווסטרן דיגיטל כשלו ברגע האחרון. השתיים, שניהלו משא ומתן ארוך שהיה קרוב מאוד לסיומו, התקשו לקבוע את מגבלות האחזקה העתידית של החברה בעסקי השבבים.

טושיבה, צילום: רויטרס טושיבה | צילום: רויטרס טושיבה, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות