אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הענקית הסינית Haier מקימה מרכז חדשנות בישראל צילום: Zachary Bako/Redux

בלעדי לכלכליסט

הענקית הסינית Haier מקימה מרכז חדשנות בישראל

מרכז הפיתוח בארץ של יצרנית מכשירי החשמל הביתיים יתמקד במציאת טכנולוגיות ישראליות לקווי הייצור של החברה כדי להפוך את מוצריה לחכמים יותר. חברות שיימצאו מתאימות - יהפכו לספקיות של האייר

23.10.2017, 19:30 | הגר רבט

יצרנית מכשירי החשמל הביתיים הגדולה ביותר בסין, Haier, תפתח מרכז פיתוח בישראל, כך נמסר ל"כלכליסט". המרכז בארץ יתמקד במציאת טכנולוגיות ישראליות לקווי הייצור של החברה ובמיוחד כאלה בתחום הסנסורים, החומרים, השבבים, אינטרנט הדברים והאנרגיה.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת המרכז היא לחפש סטארט-אפים שאת הטכנולוגיות שלהם ניתן להטמיע במוצרים של האייר כדי להפוך אותם לחכמים יותר. חברות שיעמדו בדרישות יחתמו על הסכם עם היצרנית הסינית ויהפכו לספקיות שלה.

דניאל אולייסקי מ-Asia Business Gateway ישמש כמנכ"ל המרכז החדש וגלית יעקובוביץ', מסטארט-אפ ניישן לשעבר, תשמש כמנהלת בכירה של תוכנית השותפויות. Haier חתמה גם על הסכם שיתוף פעולה עם סטארט-אפ ניישן סנטרל במסגרתו האחרונה תסייע לה ללמוד ולמפות את שוק הסטארט-אפים בארץ והחברה הסינית תעזור למצוא הזדמנויות עבור חברות ישראליות בסין.

יוג'ין קנדל, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל מסר בעקבות ההכרזה כי "לסייע ל-Haier לקבל גישה לטכנולוגיות מובילות בתחומי העניין שלהם יהפוך אותם לתחרותיים יותר, חדשניים יותר ודומיננטיים יותר בשווקים בהם הם פועלים. החברות הישראליות יזכו בגישה לאתגרים חדשים בהם Haier נתקלת וזה יספק דלק נוסף למגזר הטכנולוגי בישראל".

מפעל של האייר בסין, צילום: אי פי איי מפעל של האייר בסין | צילום: אי פי איי מפעל של האייר בסין, צילום: אי פי איי

"החלטה לפתוח מרכז חדשנות בישראל תואמת את האסטרטגיה של Haier", אמר וונג יה (Wang Ye), סגן נשיא בחברה. "העולם הוא המעבדה שלנו. המסע של Haier לישראל החל לפני 5 שנים עם כמה בדיקות היתכנות לסטארט-אפים. עבדנו עם סטארט-אפ ניישן סנטרל שהראו לנו חלקים חשובים באקוסיסטם ופעלו כשער הכניסה שלנו לחדשנות הישראלית".

בחברה הסינית מקווים לעבוד עם כמה חברות ישראליות המעוניינות להתרחב לשוק הסיני ולשווקים גלובליים אחרים באמצעות האקוסיסטם הפתוח של Haier (הנקרא HOPE).

תאגיד Haier הוקם ב-1984, וכיום החברה חולשת על כ-30% משוק המכשירים הביתיים בסין. לפי נתוני החברה, בסוף שנת 2016 היא תמכה ב-108 אינקובטורים, ב-3,600 פרויקטים וביצעה עד אז 1,333 השקעות בחברות בסך כולל של כשני מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
חדשנות או לא, שמתם לב להגמוניה של ייבואן HAIER בישראל
נושא הכתבה לא בא באופן ישיר עם התגובה, אבל נחמדלקבל תמונה גדולה יותר. - לא רק שניופאן בעל בלעדיות על רוב מותגי המכשירים הטכנולוגים וביניהם מכונות כביסה. - ניופאן מספקת מוצרים חשמלאיים לסיטונאים מחסני חשמל וחשמל אלקטריק שזה בעלים אחד(אולי אם כמה שותפים). - לניופאן יש בלעדיות על שירותי אחריות ותיקונים, הם שולטים על כל שרשרת האספקה. - ועכשיו HAIER העולמית מגיעה לישראל כדי להנות מכוח אדם איכותי ולחקות טכנולוגיות מתקדמות. - נוצר מצב שאין תחרות על מחירים בישראל, - יבואן קובע לכולם את אותו המחיר אצל כל חברת מוצרי חשמל ביתיים היושבים ברחבי הארץ כשגם - - המשווקים באינטרנט הם חלק ממערך מתואם עם הספק ועם הייבואן ועם חברת ההובלה. -לכאורה לכל החברות בשרשרת העסקית יש כרטיס על כל לקוח ולא משנה מאיפה הוא צרך את המכשיר החשמלי או שהם ביצוע פנייה ראשונית ואו שהלקוח ביצע פנייה לאחת מחוליות השרשרת העסקית. - המדהים הוא שיש להם לכאורה כמעט 100% מידע על הלקוח גם אם מעולם לא פנו אליו. מידע מעניין לחוסר תחרות בישראל.
עוד ייבואן(ניופאן) בלעדי והפעם על מכונות כביסה.  |  23.10.17