אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם אתר וובי צילום: עמית שעל

ישראכרט חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם אתר וובי

ל"כלכליסט" נודע כי ההסכם נחתם לפני הדחת מנכ"ל וובי. בשל הפרשה, כאל ובנק ירושלים, שגם איתם מתקיימים מגעים, בוחנים את הנושא שוב

24.10.2017, 06:56 | רחלי בינדמן

רגע לפני התפוצצות הפרשת שהובילה לפיטורי מנכ"ל וובי שרון גילר, חתם אתר השוואת הביטוחים על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת כרטיסי האשראי ישראכרט, כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת ההסכם, תשווק וובי הלוואות צרכניות של ישראכרט. ההסכם נחתם לקראת השקתו של מנוע להשוואת הלוואות צרכניות. בנוסף, וובי חתמה על הסכמים גם עם חברת בלנדר וחברת E-LOAN של מיטב דש.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, וובי נמצאת במגעים עם חברת כרטיסי האשראי כאל ועם בנק ירושלים לקראת חתימה על הסכם שיתוף פעולה שבמסגרתו תשווק וובי את ההלוואות שלהם. מגעים אילו אינם מובנים מאליהם, משום שהמנוע של וובי אמור להגביר את התחרות בשוק האשראי. אלא שכעת, לאחר שגילר הודח בחשד שהציג נתונים כוזבים על הכנסות החברה, כאל ובנק ירושלים בוחנים שוב את המגעים עם וובי.

מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, צילום: עמית שעל מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר | צילום: עמית שעל מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, צילום: עמית שעל

המגעים שמנהלת וובי עם חברות האשראי הם חלק מההיערכות של חברות כרטיסי האשראי להיפרדות מהבנקים השולטים בהן. חברות כרטיסי האשראי מחפשות ערוצים חדשים לשיווק מוצריהן ללקוחות, שכן עד כה נסמכו בתחום זה בעיקר על חברות־האם - הבנקים.

בניגוד לחברות כרטיסי האשראי, סביר להניח שוובי לא תצליח לגייס למנוע החדש שלה את הבנקים הגדולים, משום שהם לא יהיו מעוניינים לחשוף את עלויות האשראי שלהם בפני המתחרים. בנוסף, הבנקים הגדולים נוהגים להעניק אשראי באופן שמרני שאינו תואם את פרופיל הלקוחות שמשתמשים בוובי.

מישראכרט נמסר כי "מדובר בהסכם לשת"פ שיווקי שדומה להסכמים נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות