אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיתים יחד עם קופות הגמל המפעליות התנגדו לשכרו של איזי כהן בכלל צילם: אוראל כהן

עמיתים יחד עם קופות הגמל המפעליות התנגדו לשכרו של איזי כהן בכלל

חרף התנגדותם, ובזכות תמיכה גורפת מהקולגות בחברות הביטוח המתחרות, אושרה לכהן חבילת שכר של 2.8 מיליון שקל בשנה, בהתאם לחוק שכר הבכירים החדש

24.10.2017, 10:29 | רחלי בינדמן

בהמשך לדרמה שעורר אדוארדו אלשטיין כשקרא להתנגד לחבילת שכרו של מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן המוחזקת על ידי קונצרן אי.די.בי בו הוא שולט, מתברר שבעל השליטה לא לבד.

קראו עוד בכלכליסט

אף על פי שבסופו של דבר אסיפת בעלי המניות של כלל אישרה את חבילת השכר של כהן בעלות של כ-2.8 מיליון שקל בשנה, בהתאם לחוק שכר הבכירים החדש, מתברר כי לא מעט גופים מוסדיים התנגדו לחבילת השכר של כהן ובכך הביעו מחאה על עצם כהונתו ועל הביצועים הכספיים של כלל ביטוח.

בזמן שחברות הביטוח, הקולגות של כהן שמצפים גם הם ששכרם יאושר בעתיד על ידי המתחרים שלהם, תמכו בשכר, כמעט כל הקופות המפעליות (קופות שמנוהלות עבור קבוצות בעלות צביון דומה) התנגדו לשכר וכך גם הגוף המוסדי הגדול בישראל - קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים המנוהלות על ידי יואב בן אור, המנהל המורשה מטעם המדינה. בנוסף, התנגדו לשכר גם בתי ההשקעות אי.בי.אי, הלמן אלדובי, מודלים ומור בית השקעות.

יואב בן אור, המנהל המיוחד של עמיתים, צילום: עמית שעל יואב בן אור, המנהל המיוחד של עמיתים | צילום: עמית שעל יואב בן אור, המנהל המיוחד של עמיתים, צילום: עמית שעל

בין הקופות המפעליות יש כאלו שהתנגדו לשכר של כהן נכללות קופת הגמל וקרן ההשתלמות של המורים והגננות, מהקופות המפעליות האקטיביסטיות ביותר היום, לצידן גם קופות הגמל של עובדי אגד, קופת הגמל של ההנדסאים והטכנאים, קופת הגמל של עובדי האוניברסיטה העברית וקופות נוספות הצביעו נגד.

יש לציין כי בעוד חברות הביטוח משתמשות בשירותי הייעוץ של חברת אנטרופי שהמליצה לתמוך בחבילת השכר של כהן ולפיכך רובן הצביעו בהתאם להמלצתה, בקופות המפעליות ההחלטה על הצבעות בנושאי שכר מתקבלת בקרב הדירקטורים החיצוניים של הגוף.

בסופו של דבר בזכות רוב של כ-81% מבעלי מניות המיעוט הכולל בעיקר את חברות הביטוח הגדולות - מגדל, הראל, מנורה והפניקס, השכר אושר לבסוף. זאת כיוון שבהצבעות על ענייני שכר הרוב הנדרש הוא רוב בקרב בעלי מניות המיעוט וממילא השליטה בכלל נמצאת היום טכנית בידים של הנאמן משה טרי לאחר שהופקעה מאי.די.בי שלא קיבלה היתר שליטה מהמפקחת על הביטוח דורית סלינגר לשלוט בכלל ומידי רבעון נדרשת אי.די.בי לממש כ-5% ממניות כלל עד שתאבד את השליטה בחברה.

 

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "כהן הוא אחד המנהלים המוערכים, המקצועיים והמנוסים ביותר בשוק הביטוח בישראל. כהן ממלא את תפקידו מתוך מחויבות מלאה לטובת החברה. הוא הוביל אותה בשנים האחרונות לשינוי אסטרטגי עסקי נרחב של כל פעילות טיוב עסקי ושיפור רווחיות וקידום כל תחומי פעילותה. בהתאם לכך, התקבלה החלטת בעלי המניות בחברה ברוב גדול להאריך את ההסכם עם מר כהן. הדברים מדברים בעד עצמם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות