אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יד 2 מכונס נכסים: הפנהטאוז של אורן קובי באקירוב מוצע למכירה. מה המחיר? צילום: עמית שעל, אוראל כהן

יד 2 מכונס נכסים: הפנהטאוז של אורן קובי באקירוב מוצע למכירה. מה המחיר?

מדובר במיני פנטהאוז בקומה 33 בשטח של 220 מ"ר ששייך לבעל השליטה בקבוצת אדמה. לפני כשנה הוציא ביהמ"ש צו פירוק קבוע לקבוצת החברות של קובי. קובי נאבק בהחלטה השופט אורנשטיין כפושט רגל

24.10.2017, 12:14 | ענת דניאלי

הפנטהאוז של אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בקבוצת אדמה מוצע למכירה. הדירה שוכנת בקומה 33 במגדלי אקירוב היוקרתיים בצפון תל אביב. בשטח של 220 מ"ר, כוללת שתי מרפסות בשטח של כ-46 מ"ר. הדירה פונה לכיוונים מערב צפון ומזרח ולכן בעלת נוף לים. כמו כן, צמודות לה 3 חניות תת קרקעיות.

קראו עוד בכלכליסט

מבדיקת "כלכליסט" עם השמאי דני טרשנסקי ממשרד קמיל־טרשנסקי־רפאל עולה כי עלות מיני הפנטהאוז מוערכת בכ-18 מיליון שקל. כמו כן נודע כי הנכס פורסם למכירה כבר שלוש פעמים, אך התקבלה רק הצעה אחת, של 16 מיליון שקל - מתחת למחיר המינימום שדורש הכונס מטעם ביהמ"ש. לפי מקורבים לכונס, עו"ד חגי אולמן, ראש מחלקת חדלות פירעון במשרד יהודה רוה ושות', הוא לא ירד ממחיר של כ-20 מיליון שקל.

אורן קובי, צילום: עמית שעל, אוראל כהן אורן קובי | צילום: עמית שעל, אוראל כהן אורן קובי, צילום: עמית שעל, אוראל כהן

לפני כשנה אישר נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין את מכירת נכסיו של אורן קובי. על פי אולמן, נכון להיום (ג') נמכרו כל נכסיו האישיים של קובי בהם דירה במגדלי YOU, שתי דירותיו של קובי בשוהם וכן נכס בבאר שבע.

המודעה בעיתון למכירת הנכס המודעה בעיתון למכירת הנכס המודעה בעיתון למכירת הנכס

אורן קובי נלחם בפשיטת הרגל

במקביל למכירת נכסיו, קובי מנסה להילחם במצב בו יוכרז כפושט רגל. ביום ראשון התקיימה אסיפה עם הנושים במסגרתה קובי הציע הסדר חוב הכולל העברה של 2.5 מיליון שקל בעת החתימה והשלמה 5 מיליון שקל בתוך שנה. וכן לאחר מכן בתוך 10 שנים ישלם קובי 20 מיליון שקל לנושים ומדובר לטענתו בהחזר המלא של החובות. את ההצעה הציגו באסיפת הנושים באי כוחו של קובי, עורכי הדין שמוליק קסוטו, אילן שביט וחן סיטבון.  

אורן קובי , צילום: צביקה טישלר   אורן קובי | צילום: צביקה טישלר אורן קובי , צילום: צביקה טישלר

כבר בחודש יולי האחרון, הכריז אורנשטיין על קובי כפושט רגל. עם זאת סייג השופט את החלטתו וכתב כי ההכרזה תכנס לתוקף רק לאחר חודש ותבוטל אם קובי יגיש הצעת הסדר מגובה ב"בטוחה בנקאית הולמת" אשר תאושר באסיפת נושים.

חגי אולמן ממשרד יהודה רוה מסר על הצעת ההסדר: "לעניות דעתי, אין כל וודאות לקיום העסקה במלואה, אך יש סבירות גבוהה כי 5 מיליון שקל שהובטחו שיועברו בתוך שנה, אכן ישולמו. החייב מעוניין להימנע מסטיגמה של פושט רגל, אשר תפגע קשות ביכולתו לקיים עסקים בעתיד. לכן, הוא מהמר על הצעה שלא בטוח שיעמוד בה. כמו כן, החייב כבר שהה במעצר ולא מעוניין לחזור לשם. אם תהליך ההסדר יתקבל, זה בהחלט יוכל לעזור לו במאבקו להימנע ממאסר. כמו כן, החייב ציין כי על מנת שיוכל להשלים את חובו לנושים, הוא צריך לקיים את עסקיו בחו"ל, שם פוטנציאל ההשתכרות שלו גבוה יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
המחירים בת"א יורדים
כדאי לאורן קובי לקחת את ההצעה של 16 מיליון שקל כי גם זה מחיר טוב. לאחרונה אושרה תוכנית הרבעים של ת"א, מה שאומר היצע עצום של אלפי דירות חדשות במסגרת תמא38 ופינוי בינוי ב 10-20 השנה הקרובות. כל הדירות, גם הגדולות, תוצענה מתחת ל 10 מיליון שקלים, אז יהיה קשה למצוא מישהו שמוכן לשלם 16 מיליון על דירה בת"א, ובפרט שהמיקום שלה מזרחי יחסית, רחוק מאד מהים הנחשק. בקרוב גם מתחילים לבנות את רובע 3700, בצפון מערב העיר, קרוב לים, וגם שם לא ימכרו דירות ב 16 מיליון, אלא יותר באזור ה 3-10. אין שום דבר מעניין בפנקס והכי כיף באזור זה יהודה מכבי, ושם הולכים להרים בניין מעל המרכול מגה בעיר. בקיצור - הציעו לך 16 מיליון? קח את ההצעה. זה אקזיט טוב. עם הסכום הזה אפשר יהיה לקנות 2 דירות מעולות אחרות בת"א. גור באחת ותשכיר את השנייה.
תל אביבי  |  25.10.17
38.
מקבץ של נוכלים שחיו על חשבון משקיעים
גם מיידוף יעל להחזיר חוב גבוה יותר אם היו מאפשרים לו להמשיך לעשות עסקים! נוכל נשאר נוכל, חייבים לממש את כל רכושו באשר הוא, לתבוע את שומרי הסף שנרדמו בשמירה על כספי הלקוחות והיו נאמנים לשכ״ט ולא ללקוחות ולגזור עליו ועל המנהלים שלו עונש מקסימלי בכלא.
אוהד  |  25.10.17
37.
הגזמה פרועה. בועה.
זה עולה יותר מאחוזה במנהטן?! תגידו השתגעתם לגמרי?? היתה הצעה על 16 שזה כבר מחיר מדהים. השמאי קשקשן. והעורך דין חזיר. שבית המשפט יוציא למכירה פומבית בלי מחיר מינימום ויקבלו מחיר שוק הוגן. כבר פירסמו 3 פעמים וקיבלו הצעה אחת מאוד ראויה. העורך דין לא יודע מה הוא עושה. שיהיה בהצלחה.
אני  |  24.10.17
לכל התגובות