אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון המורים הודיע על סכסוך עבודה צילום: pixabay

ארגון המורים הודיע על סכסוך עבודה

ההכרזה באה כתגובה לכך שהמגעים על הסכם עבודה חדש מול משרד האוצר - בעקבות דרישת המורים להעלאת שכרם - הגיעו למבוי סתום. אם לא תהיה פריצת דרך, ב-8 בנובמבר יוכל הארגון להשבית את הלימודים בחינוך העל יסודי

24.10.2017, 13:32 | ספי קרופסקי
ארגון המורים הודיע הכריז היום (ג') על סכסוך עבודה, שיאפשר למורים לשבותו החל מ-8 בנובמבר. הארגון תולה את הסיבות להכרזה בכך שהמגעים על הסכם עבודה חדש מול משרד האוצר הגיעו למבוי סתום. המשמעות היא שאם לא תהיה פריצת דרך – כבר בחודש הבא עלול הארגון להשבית את הלימודים בחינוך העל יסודי או לנקוט בצעדים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה, שני הצדדים האשימו אחד את השני בכישלון המגעים שהחלו בינואר השנה, אך עד כה לא הבשילו לכדי הבנות כלשהן. יו"ר ארגון המורים רן ארז מסר היום כי "משרד האוצר יוצר סחבת מכוונת ומנהל מולנו מו"מ בעצלתיים עוד מינואר 2017, הצעות משרד האוצר מבזות ופוגעות בחינוך".
יו"ר ארגון המורים רן ארז, צילום: דנה קופל יו"ר ארגון המורים רן ארז | צילום: דנה קופל יו"ר ארגון המורים רן ארז, צילום: דנה קופל

בארגון טוענים כי האוצר הציע להם העלאה שנתית של 60 שקל ברוטו למורים ותיקים, כשלמעשה הוא מעוניין להעלות שכר למורים חדשים על חשבון העלאת שכר למורים ותיקים. יש לציין כי מגמת האוצר מבוססת על נתונים שמצביעים על פער דרמטי בין שכר המורים הצעירים לוותיקים.

מסקירה שפרסם לפני פתיחת שנת הלימודים כלכלן הראשי במשרד האוצר, עלה כי בעוד ממוצע השכר מציב את ישראל מעל ממוצע ה-OECD, מי שנהנים בפועל מהמשכורות הגבוהות הם מורים בעלי ותק, בעוד המורים החדשים נאלצים להסתפק בשכר נמוך בהרבה – מה שמסביר את הביקוש הנמוך למקצוע.

לפי הסקירה, מורה ביסודי בעל ותק של 10 שנות הוראה מרוויח פי 1.31 ממורה מתחיל, בעוד מורה בפסגת סקאלת השכר מרוויח פי 2.05 ממורה בעל ותק של 10 שנות הוראה. בסקירה מצוין כי "העלייה הגדולה בשכר בשלבים המאוחרים יותר של הקריירה, היא חריגה בהשוואה בינלאומית".

יו"ר ארגון המורים ארז הוסיף היום כי "כל המדינה נהנית מעבודתם הטובה של המורים, ולמעשה לא מעוניינת לשלם על כך. אנו תובעים תוספת שכר משמעותית ושיפור בתנאי העבודה של המורים. משרד האוצר בהתנהלותו הנוכחית רוצה מדיניות שכר אחת לכל המשק, שתנציח את הקיפוח של העובדים החלשים במגזר הציבורי  - ביניהם מורים צעירים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות